خبرهای داخلی

231
۱۷ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

عبدالله ‌عبدالله بر بهبود خدمات دوایی و غذایی در کشور تاکید کرد

عبدالله‌عبدالله رییس اجراییه  حکومت وحدت ملی تاکید دارد که ایجاد لابراتوار تضمین کیفیت دوا و غذا سبب بهبود در عرضه خدمات دوایی و غذایی برای شهروندان  خواهد شد.
عبدالله عبدالله که پیش از چاشت امروز در مراسم افتتاح این لابراتوار در کابل سخن می گفت افزود که:”در حال‌حاضر بیشتر شهروندان  کشور از عرضه خدمات صحی در کشور به دلیل پائین بودن کیفیت دواهای وارداتی رضایت ندارند.
رییس اجراییه تاکید دارد که، باید عملکرد این لابرتوار به دور از فساد اداری ومالی باشد و نیز این چنین لابرتوار‌ها به منظور تضمین کیفیت دوا در ولایت‌های دیگر کشور نیز ایجاد گردد.
در همین‌حال فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه کشور می گوید که،تا کنون روی این لابرتوار دومیلیون دالر امریکایی سرمایه گزاری صورت گرفته و قرار است دواعشاریه پنج میلیون دالر دیگر نیز در بخش خریداری تجهیزات مُدرن و ارتقای ظرفیت این لابراتوار هزینه گذاری شود.
لابراتوار تضمین کیفیت دوا و غذا در حالی ایجاد می شود  که در حال‌حاضر بیشتر شهروندان افغان به دلیل آنچه که وارد شدن دواهای بی‌کیفیت وقاچاقی و نیز عدم تاثیر گذاری دواهای مصرفی در کشور،برای درمان به کشورهای بیرونی مراجعه می کنند .
از سوی دیگر نتایج تحقیقات انجام شده در بخش صحی افغانستان نشان می دهد  که افغانها سالانه میلیون‌ها افغانی را در شفاخانه های کشورهای بیرونی هزینه درمان بیماری های شان می کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد