خبرهای داخلی

567
۲۸ دلو ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

عبدالله: هیچ چیزی را نمی‎توان با زور بر مردم تحمیل کرد

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، می‎گوید که تصمیم‎های ملی باید در مشوره با مردم گرفته شود و حکومت نباید باعث پراکندگی مردم شود.
عبدالله که پیش از چاشت امروز در نشستی به مناسبت خروج قشون سرخ شوروی سابق از افغانستان، در ارگ ریاست جمهور صحبت می‌کرد، با اشاره به چالش‎های امنیتی و سیاسی در کشور گفت که افغانستان در حال حاضر از هر لحاظ با بحران مواجه است.
به گفته وی، چیزی را که جهاد و مقاومت افغانستان برای همیشه ثابت ساخت، این است که هیچ چیزی را به زورنمی‎توان بر مردم تحمیل کرد.
رییس اجرایی افزود که یکی از اشتباهات و عامل شکست ارگ‎نشینانان گذشته، صادر کردن فرمان‎ها و تحمیل این فرمان‎ها بر مردم بوده است.
اما عبدالله عبدالله به طور مشخص نگفت که چه کسی، کدام تصمیم‎ها را بدون مشوره با مردم روی دست گرفته و این تصمیم‎ها عواقب خطرناک برای دولت دارد.
با این حال، از قراین سخنان رییس اجرایی پیدا بود که او از تصمیم رییس جمهور برای شروع پروسه بایومتریک تذکره‎های الکترونیکی راضی نیست.
عبدالله عبدالله روز جمعه هم در اعلامیه‎ای گفته بود که تذکره‎های الکترونیکی یک موضوع ملی است و توزیع آن نیاز به توافق جمعی دارد.
در همین حال، محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری، در این نشست، از همه طرف‎ها و گروه‎های سیاسی خواست که مشکلات و اختلاف‎ها میان شان را از راه گفتگو حل کنند تا کشور به مشکلات بیشتر از این روبه‎رو نشود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد