خبرهای داخلی

224
۴ دلو ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

عبدالله: موضوع خروج نیروهای امریکایی از افغانستان هنوز روشن نیست


عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتد پرس، ابراز امیدواری نموده است که واشنگتن تا تحقق صلح در افغانستان، از این کشور حمایت خواهد کرد.
به گفته او موضوع خروج نیروهای امریکایی از این کشور هنوز روشن نیست و افغان ها صبر و شکیبایی خود را نباید از دست دهند؛ زیرا مقامات امریکایی در افغانستان گفته اند که در بارۀ خروج نیروها هنوز به آنان کدام دستور داده نشده است.
آقای عبدالله در این مصاحبه هم چنان گفته است ، از آنجایی که دونالد ترامپ موضوع خروج نیروهای امریکایی را از افغانستان مطرح کرده و نمی توانیم اعلان وی را جدی نگیریم؛ اما امریکا متعهد به حضور نیروهایش تا زمان دست یافتن این کشور به صلح می باشد.
رییس اجراییه کشور در عین حال از پاکستان و کشورهای که بر گروه طالبان نفوذ دارند خواست که بر این گروه فشار وارد کند تا در مذاکره با حکومت افغانستان حاضر شوند.
او هم چنان از پیشرفت های اقتصادی و خدمات صحی در کشور یاد آوری نموده و گفته است که افغانستان به یک پل اقتصادی میان آسیای جنوبی و آسیای میانه تبدیل خواهد شد.
این گفته های رییس اجراییه کشور در حالی مطرح می گردد که مذاکرات میان نمایندگان گروه طالبان و امریکا بر سر خروج نیروهای خارجی از افغانستان جریان دارد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد