خبرهای داخلی

250
۳۰ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

عبدالله: مردم با مشارکت در انتخابات به فکر طالبانی پاسخ منفی دادند

عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی، می‎گوید با مشارکت گسترده مردم در انتخابات، گروه طالبان و حامیان خارجی این گروه شکست خوردند.
گروه طالبان پیش از برگزاری انتخابات هشدار داده بود که از برگزاری انتخابات ولسی جرگه در ۲۸ میزان جلوگیری می‎کند.
عبدالله که امروز دوشنبه در نشست شورای وزیران صحبت می‎کرد، گفت که در روز انتخابات هرچند حملاتی از جانب گروه طالبان انجام شد، اما این حملات نتوانست مانع حضور مردم به پای صندوق‎های رای در روزهای اول و دوم انتخابات شود.
به گفته رییس اجرائیه، صف‎های طولانی مردم در برابر مراکز و محلات رای‎دهی، به معنای نه گفتن مردم به “فکر طالبانی” بود.
او میزان بلند مشارکت مردم در انتخابات را یک “حماسه تاریخی” توصیف کرد و افزود که در این انتخابات معلوم شد که مردم خواستار نظامی مبتنی بر رای عمومی هستند.
رییس اجرائیه علاوه کرد که حالا نوبت کمیسیون‎های انتخاباتی است که مسوولیت خود را به درستی ادا و به شکایت‎های انتخاباتی به خوبی رسیدگی کنند.
او با اشاره به یک سلسله نارسایی‎ها در روزهای رای‎دهی تأکید کرد که تکرار نارسایی‎ها در جریان رسیدگی به شکایت‎ها و شمارش آرا برای هیچ‏کسی قابل قبول نیست.
عبدالله گفت که باید به شکایت‎های انتخاباتی به گونه‎ای رسیدگی شود که از یک طرف رضایت مردم حاصل شود و از جانب دیگر شرایط برای برگزاری انتخابات بهتر در آینده فراهم شود.
انتخابات ولسی جرگه برای دو روز در ۲۸ و ۲۹ میزان در ۳۲ ولایت کشور برگزار شد.
این انتخابات با مشکلات عمده امنیتی، تخنیکی و مدیریتی همراه بود که باعث انتقادات زیاد مردم، کمیسیون شکایات انتخاباتی و نهادهای ناظر شده است.
قرار است نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه در ۱۹ عقرب و نتایج نهایی آن در ۲۹ قوس سال جاری اعلام شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد