سیاسی

1072
۲۴ سرطان ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

عبدالله: فرق قايل شدن ميان ګروهای ترورستی منطقه را صدمه میزند

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که افغانستان همواره قربانی تروریسم بوده و کشورهای منطقه با این که خود را حامی افغانستان در امر مبارزه با تروریسم عنوان می‌کنند، اما صادق نیستند.
عبدالله عبدالله این موضوع را در چهارمین کنفرانس بین المللی گفتگوهای افغانستان و آسیای میانه که به ابتکار مرکز مطالعات استراتیژیک افغانستان به هدف تقویت روابط میان افغانستان و آسیای میانه در ولایت بامیان برگزارشده است و در آن نمایندگان بیش از ۲۵ کشور و سازمان‌های منطقه و بین المللی اشتراک کرده‌اند بیان کرد.
رییس اجرایی کشور در این کنفرانس استفاده ابزاری از تروریزم توسط برخی از کشورها را به شدت انتقاد کرد و گفت که این نگرش و سیاست‌های برخی از کشورها، فرصت های زیادی را از افغانستان و کشورهای منطقه گرفته است.
به گفته وی افغانستان در ۱۶ سال گذشته همواره تلاش‌ کرده تا این مساله درک شود که تروریزم خوب و بد وجود ندارد اما سیاست خارجی افغانستان در این زمینه با چالش‌هایی روبرو بوده است.
به باور آقای عبدالله، رویکرد برخی کشورهای به خاطر پیگیری منافع محدود آنها بر این مساله روشن، سایه ‌افکنده و سبب می‌شود کشورها دچار اشتباهات بزرگی شوند.
با این که عبدالله عبدالله در این کنفرانس از کشور مشخصی نام نبرد اما حال شماری از آگاهان می گویند : ظاهرن اشاره این مقام حکومتی به کشور های پاکستان و روسیه بوده که میان گروه طالبان و داعش فرق قایل اند.
این نشست دو روزه در حالی برگزار می شود که حکومت وحدت ملی اخیرن تلاش کرده روابطش را در بخش های اقتصادی با کشورهای آسیای میانه گسترش دهد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد