جنوب

377
۳۰ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

عبدالله عبدالله دست داشتن نیروهای خارجی در ترور جنرال عبدالرازق را رد کرد

عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی، دست داشتن نیروهای خارجی در ترور جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیه کندهار، را رد کرد.
به دنبال ترور قوماندان امنیه کندهار، شایعاتی در شبکه‎های اجتماعی پخش شد که گویا طرح ترور این جنرال کارکشته پولیس از سوی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان ریخته شده بود.
این شایعه بیشتر از آن جهت مورد توجه قرار گرفت که جنرال عبدالرازق، پیش از حمله، در یک جلسه امنیتی در دفتر والی کندهار که در آن اسکات میلر، قوماندان عمومی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، نیز حضور داشت، شرکت کرده بود.
براساس این شایعه، اسکات میلر و جنرال عبدالرازق هنگام بحث بر سر “خط دیورند”، دچار اختلاف نظر شده است و در پی آن، کار به تنش لفظی میان دو طرف کشیده شده است.


اما عبدالله عبدالله امروز در نشست شورای وزیران تأکید کرد که شایعه دست داشتن نیروهای حمایت قاطع در ترور جنرال عبدالرازق نادرست است.
عبدالله افزود که طرح این گونه شایعات، باعث ریختن آب به آسیاب دشمن و به خطر انداختن آینده افغانستان می‎شود و نباید با چنین شایعاتی افکار عمومی را مغشوش کرد.
رییس اجرائیه گفت که نیروهای حمایت قاطع ضمن آنکه در تأمین امنیت انتخابات با نیروهای امنیتی افغان همکاری داشتند، در اجرای عملیات‎ها نیز آن‎ها را مورد حمایت قرار می‎دهند.
جنرال عبدالرازق همراه با رییس امنیت ملی کندهار پنج‎شنبه هفته گذشته در داخل ساختمان مقام ولایت کندهار از سوی یک محافظ والی این ولایت هدف شلیک گلوله قرار گرفت و کشته شد.
والی کندهار همراه با یک سرباز امریکایی نیز در این تیراندازی زخمی شده‎اند.
گروه طالبان گفته است که طرح این حمله از سوی یک نفوذی این گروه پیاده شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد