خبرهای داخلی

278
۵ سنبله ۱۳۹۷
نویسنده: جمشید مجددی

عبدالله عبدالله ادعای همکاری حکومت با گروه داعش را بی‌اساس خواند

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، می‎گوید که حکومت، گروه داعش را در افغانستان اکمال نمی‌کند و ادعاهایی مبنی بر تبانی حکومت با این گروه بی‎اساس است.
رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی امروز در نشست شورای وزیران، با اشاره به کشته شدن رهبر گروه داعش برای افغانستان گفت که نیروهای دولتی حتا برای یک‌ لحظه هم از مبارزه با جنگجویان داعش غافل نیستند.
سعد ارهابی، رهبر گروه داعش برای افغانستان، شنبه‎شب گذشته در پی حمله هوایی یک طیاره بی‎پیلوت نیروهای خارجی در ولایت ننگرهار کشته شد.
پیش از این شماری از نمایندگان پارلمان و بعضی از مقام‎های محلی ادعا کرده بودند که هلیکوپترهای ناشناس برای گروه داعش سلاح و تجهیزات نظامی فراهم می‎کنند و در پشت فعالیت داعش در افغانستان، دست حکومت قرار دارد.
اما عبدالله در نشست شورای وزیران تمام این ادعاها را بی‎اساس خواند و بر اراده جدی حکومت برای مبارزه با گروه داعش تأکید ورزید.
رییس اجرائیه از جانب دیگر با اشاره به رد شدن پیشنهاد آتش‌بس سه ماهه حکومت توسط گروه طالبان گفت که تلاش‎ها در راستای تحقق پروسه صلح هنوز هم ادامه دارد.
عبدالله همچنان افزود که حکومت وحدت ملی از برگزاری تمامی نشست‎ها در مورد صلح افغانستان از سوی هر کشوری استقبال می‎کند.
اما وی همزمان تأکید کرد که باید پروسه‌ صلح به رهبری و مالکیت خود افغان‎ها به پیش برده شود.
عبدالله عبدالله در حالی این سخنان را مطرح کرد که قرار است در چهارم سپمبر نشستی درباره جنگ و صلح افغانستان با اشتراک نمایندگان گروه طالبان و همسایگان دور و نزدیک افغانستان در مسکو برگزار شود.
حکومت‎های افغانستان و امریکا به رغم دعوت روسیه برای شرکت در این نشست، اعلام کرده‎اند که نمی‎خواهند در نشست مسکو شرکت کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد