خبرهای داخلی

390
۱۸ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

عبدالله: سران طالبان در بیرون از کشور هستند

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور در پی اظهارات اخیر سید حامد گیلانی، رهبر حزب محاذ ملی می‌گوید که سران طالبان در بیرون از کشور هستند.

آقای عبدالله که امروز در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت:” همه می‌دانند که سران طالبان در بیرون از کشور قرار دارند. در قضایایی کلان ملی اتحاد و هم‌بستگی رهبران سیاسی افغانستان ضروری است. افغانستان همیش‌خواهان روابط نیک با همسایگان است. اما حضور طالبان و رهبران آنان در پاکستان مشخص است.”

آقای عبدالله تاکید کرد که مردم به مرحله‌ای از آگاهی رسیده‌اند که قضایا و وضعیت را درک می‌کنند. این‌گونه موضع‌گیری‌ها که گویا سران طالبان در داخل افغانستان می‌باشند، باعث بی‌اعتباری خود این شخصیت‌ها می‌شود.

رئیس اجراییه افزود: ما خواهان روابط نیک با پاکستان بودیم و هستیم ولی مداخله پاکستان و حمایت این کشور از دهشت‌ افگنان برای مردم آشکار است. این واقعیت را که پایگاه و حضور سران طالبان در کجا است، جهان نیز به خوبی می‌داند.

سید حامد گیلانی، رهبر حزب محاذ ملی روز شنبه در یک گردهمایی گفت این که می‌گویند رهبران طالبان در بیرون از کشور هستند، قبول ندارم، آنها در داخل افغانستان حضور دارند.

این اظهارات آقای گیلانی موجی از واکنش‌ها را به دنبال داشته است. شماری گفته اند در شرایطی که پاکستان زیر فشار جامعه جهانی به ویژه امریکا قرار دارد و متهم به پناه دادن به تروریستان است، چنین اظهارات خلاف منافع ملی و به ضرر کشور است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد