خبرهای داخلی

476
۲۰ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

عبدالله در پی اظهارات حکمتیار: دامن‌زدن به تفرقه مانند زهر برای سلامت کشور مضر تمام می‌شود

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور می‌گوید که دامن زدن به مسایل تفرقه‌برانگیز، برای سلامت کشور مانند زهر مضر تمام می‌شود و سیاسیون باید در قبال این مسایل، مسوولانه عمل کنند.

آقای عبدالله که قبل از چاشت امروز(دوشنبه) در نشست شورای وزیران صحبت می‌کرد، گفت:” تفرقه قومی باشد یا مذهبی؛ هیچ کدام به نفع افغانستان نیست و تنها دست دشمنان افغانستان را قوی می سازد. عنوان کردن مسایل قومی و تحریک کردن یک ولایت علیه ولایت دیگر، هیچ‌کدامش به هدف سالم و مثبت نمی‌رساند.”

رئیس اجرایی این موضوع را بدون ذکر نام کسی، در پی اظهارت تازه گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی مطرح کرده است.

حکمتیار روز یک‌شنبه، ۱۹ قوس در میان هوادارنش در ولایت شرقی خوست سخنرانی می‌کرد خطاب به آنان گفت:” حق لوی پکتیا باید از ولایت‌های کوچک مثل بامیان، دایکندی و پنجشیر بیش‌تر باشد. مطمئن باشید که از حق تان دفاع می‌کنم. ایجاد یک پوهنتون بزرگ و معیاری را در خوست وعده می‌کنم.”

حکمتیار افزود که قوم زدران که به ۱۱ ولسوالی تقسیم شده و نفوس آن‌ بیش‌تر از بسیاری از ولایت‌ها است، سهم شان در حکومت معلوم نیست.

بااین حال، رئیس اجرایی کشور تاکید می‌کند که “تعریف مسایل بر مبنای ولایت و قوم و سایر مسایل تشویش مردم را بیشتر می‌سازد و در این شرایط حساس کشور، سیاسیون با این مسایل مسوولانه برخورد داشته باشند.”

اظهارات گلبدین حکمتیار در خوست با واکنش‌ها و انتقادهای منفی در شبکه های اجتماعی افغانستان رو به رو شده است.

این در حالیست که رهبر حزب اسلامی قبل از این نیز از سوی برخی سیاسیون و آگاهان سیاسی متهم به تفرقه‌افگنی شده بود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد