خبرهای داخلی

334
۳۰ عقرب ۱۳۹۶
نویسنده: ابدالی

عبدالله در مجمع عمومی سازمان ملل: حل مساله پناهگاه‌های تروریستان، افغانستان را به صلح و ثبات نزدیک می‌کند

رئیس اجرایی کشور در سخنرانی اش در مجمع عمومی سازمان ملل بر حل مساله پناه‌گاهای تروریستان در منطقه تاکید کرده و گفته است که حل این مساله می‌تواند افغانستان را به صلح و ثبات نزدیک کند.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور روز دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل گفت:” ما قاطعانه معتقدیم که رویکرد مبتنی بر شفاف شدن و حل مساله پناهگاه های تروریستی منطقه ای و سیستم های پشتیبانی آن، مسائل اصلی است و این موضوع ما را به صلح و ثبات نزدیک می کند”.

رئیس اجرایی دولت افغانستان تامین امنیت را اولویت اصلی این کشور دانست و گفت: از ظرفیت جامعه بین المللی در مبارزه با تمام اشکال تروریزم استفاده می کنیم چرا که بهترین تضمین برای ثبات و رفاه مردم ما است.

عبدالله تاکید کرد که گروه تروریستی یا افراط‌گرای خوب یا بد وجود ندارد. ما باید با تمام اشکال و سایه های ترور مبارزه کنیم. ما نباید از یک گروه برای مبارزه با گروه دیگر حمایت کنیم و مدعی شویم که با تمام ابعاد تروریزم مبارزه می کنیم.

رئیس اجرایی کشور چند روز قبل نیز در دیدار با معاون رئیس جمهور امریکا گفته بود که وجود پناه‎‌گاهای تروریستان در پاکستان هنوز به عنوان مشکل جدی پابرجاست.

مقام ها و سیاسیون کشور به این نظر اند تا زمانی که لانه‌های تروریستان در خاک پاکستان از بین برده نشود، صلح واقعی در افغانستان تامین نخواهد شد و جنگ با تروریستان در داخل افغانستان هم پایان نمی‌یابد.

بااین حال، عبدالله عبدالله که روز دوشنبه در مجمع عمومی سازمان ملل با موضوع بررسی وضعیت افغانستان حضور یافته بود، در سخنان خود به تشریح وضعیت ماه های اخیر افغانستان پرداخت.

وی افزود: در ماههای اخیر، تلاش های موثر نیروهای امنیت ملی افغانستان با اقدامات طالبان در کنار شبکه وابسته حقانی که بخشی از القاعده، داعش و دیگر گروه های تروریستی شناخته شده هستند، از هر گونه دستاورد قابل توجهی در مراکز شهری بازمانده است.

رئیس اجرایی ادامه داد: ما با یک گروه مواجه نیستیم، بلکه چندین گروه که هر کدام آیینه دیگری هستند، در زیر عناوین متفاوت قرار گرفته اند و غیر مستقیم برنامه یکسانی را حمایت می کنند.

وی با بیان این که قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، بر پشتیبانی مداوم جامعه بین المللی از نیروهای امنیتی افغانستان تأکید دارد، اظهار کرد: برای این منظور، ما اقدامات جدیدی را در نظر گرفته ایم تا بتوانیم با استراتژی های تازه ایالات متحده، ناتو، اتحادیه اروپا و دیگران در چارچوب پشتیبانی نظامی و غیر نظامی مداوم بین المللی برای امنیت و ثبات در افغانستان انطباق دهیم.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد