داغترین-خبر

۲۴ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

عبدالله: تکرار انتخابات ۱۳۹۳ یک فاجعه خواهد بود

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت وحدت ملی هشدار می‌دهد که تکرار انتخابات ۱۳۹۳  یک فاجعه‌ یی خواهد بود که مردم افغانستان توان جبران آنرا ندارند.

عبدالله عبدالله امروز (دوشنبه، ۲۴ سرطان) در کنفرانس آگاهی دهی زنان برای اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نباید با آرای مردم معامله شود افزود :”در مورد این که چه کسی برای انتخابات گذشته ریاست جمهوری قربانی داده است، مردم  قضاوت خواهند کرد.”

رئیس اجراییه هم چنان نقش و حضور زنان را در انتخابات آینده مهم و حیاتی خوانده گفت که زنان افغان با دادن قربانی‌ها حق اشتراک در انتخابات را به دست آورده اند.

عبدالله از تمام اداره‌های دولتی خواست تا با حفظ بی طرفی در زمینه برگزاری انتخابات همکاری کنند.

از سوی هم پیورمایودن نماینده اتحادیه اروپا از حکومت افغانستان می خواهد تا نگذارد که پروسه صلح بر روند انتخابات تاثیر بگذارد.

به گفته او، اشتراک زنان در انتخابات ولسی جرگه کمرنگ بود؛ اما پیشرفت ها در پروسه انتخابات امیدوار کننده است.

او هم چنان با بیان اینکه زنان باید تصمیم آینده خود شان بگیرند افزود:” نقش زنان در پروسه صلح مهم است و زنان افغان باید سهم خود را با اشتراک گسترده شان نشان دهند.”

با این حال حوا علم نورستانی رئیس کمیسون مستقل انتخابات می گوید که اشتراک زنان می تواند متضمن انتخابات شفاف باشد.

وی از تمام زنان می خواهد تا به صورت گسترده درانتخابات ریاست جمهوری اشتراک کنند.

این در حالیست که قرار است انتخابات ریاست جمهوری، بتاریخ ششم میزان سال جاری برگزار گردد و مبارزات انتخاباتی نامزدان این انتخابات در پنجم ماه اسد سال روان  آغاز خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد