خبرهای داخلی

211
۱ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

عبدالله به نیویارک رفت

عبدالله عبدالله، رییس اجرائیه حکومت، صبح امروز یک‎شنبه برای شرکت در هفتادوسومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در رأس یک هیأت عالی‎رتبه دولتی عازم نیویارک شد.
دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه با نشر اعلامیه‎ای گفته است که عبدالله عبدالله در این نشست به نمایندگی از افغانستان درباره موضوعات مختلف از جمله مبارزه با تروریزم، فساد اداری و قاچاق مواد مخدر، برگزاری انتخابات و تعلیم و تربیه صحبت خواهد کرد.
براساس اعلامیه، قرار است عبدالله در حاشیه این نشست با منشی عمومی سازمان ملل، رؤسای جمهوری، صدراعظم‎ها و وزرای خارجه تعدادی از کشورها و رؤسای شماری از سازمان‎های بین‎المللی نیز دیدار و گفتگو کند.
رییس اجرائیه همچنان در ضیافتی که از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا، تدارک یافته است، نیز شرکت خواهد کرد.
در اعلامیه گفته شده است که رییس اجرائیه در این سفر برای بازتاب دیدگاه‌های حکومت و مردم افغانستان در شماری از مراکز پژوهشی و خانه‌های فکر در نیویارک سخنرانی می‌کند و ضمن دیدار با هیأت‌ مدیره تعدادی از نهادهای مهم رسانه‌ای، با شماری از رسانه‌ها‌‌ی ملی و بین‎المللی نیز گفتگو خواهد کرد.
در این سفر رییس اجرائیه کشور را صلاح‎الدین ربانی، وزیر سلب صلاحیت‎شده وزارت خارجه و شماری دیگر از مقام‎های عالی‎رتبه دولتی همراهی می‌کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد