خبرهای داخلی

208
۱۷ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

عبدالله: بعضی کشورها کم‌ترین مسوولیت را در راستای مبارزه با مواد مخدر نمی‌پذیرند

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، بعضی از کشورها را به عدم مسوولیت‎پذیری در راستای مبارزه با مواد مخدر متهم کرد.
او که امروز سه‌شنبه در نشستی در قصر سپیدار درباره استراتیژی مبارزه با مواد مخدر صحبت می‎کرد، گفت که نباید روحیه همکاری میان کشورها در امر مبارزه با مواد مخدر، زیر تأثیر مسایل دیگری قرار بگیرد.
عبدالله افزود که برخی از کشورها کم‎ترین مسوولیت را در راستای مبارزه با مواد مخدر به عهده نمی‎گیرند و تمامی ملامتی را به گردن افغانستان می‎اندازند؛ در حالی خود این کشورها مسیرهای اصلی قاچاق مواد مخدر و تهیه مواد پیش‎ساخت مخدر در منطقه هستند.
رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی همچنان گفت که یکی از دلایل تداوم جنگ در افغانستان، تمویل گروه‎های تروریستی از عواید مواد مخدر است.
وی افزود که از همین رو، تأمین صلح در کشور وابسته به میزان موفقیت ما در امر مبارزه با مواد مخدر است.
ریاست اجرائیه اعلام کرده است که استراتیژی مبارزه با مواد مخدر به هدف ایجاد هماهنگی میان کشورهای منطقه و جهان در راستای مبارزه مشترک با مواد مخدر تدوین شده است.


از جانبی، سلامت عظیمی، وزیر مبارزه با مواد مخدر، در این نشست اعلام کرد که با کاهش کمک‎های جامعه جهانی به افغانستان، کشت کوکنار و تولید مواد مخدر در کشور افزایش یافته است و این امر باعث تقویت گروه‎های تروریستی شده است.
خانم عظیمی، کمک‌های مالی و تخنیکی جهانی را در امر مبارزه با مواد مخدر مؤثر خواند و خواستار توجه بیشتر جامعه جهانی در این بخش شد.
مارک کولهن، نماینده دفتر مبارزه با مواد مخدر سازمان ملل متحد، می‎گوید که تولید مواد مخدر در سطح جهان افزایش یافته است و ۳۱ میلیون نفر معتاد نیز نیازمند تداوی فوری‌‌ هستند.
کولهن علاوه کرد که سالانه ۴۵۰ هزار نفر در اثر استفاده از مواد مخدر می‌میرند.
این مقام سازمان ملل با اشاره به اینکه تمامی کشورها از مواد مخدر آسیب می‎بینند، بر مبارزه مشترک کشورها علیه این پدیده تأکید کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد