خبرهای داخلی

1056
۴ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

عبدالله: با منظوری استعفای نور موافقت کرده بودم

رئیس اجرایی کشور پس از چند روز سکوت در مورد استعفای عطامحمد نور، اعلام کرد که او حدود ۱۵ روز قبل با اعلام منظوری استعفای نور موافقت کرده بود.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی کشور امروز(دوشنبه) در نشست شورای وزیران گفت که او تا ۱۵ روز قبل با اعلام منظوری استعفای نور موافقت نکرده بود و اصرار داشت “راه حلی پیدا شود تا خیر مردم باشد و به بی عزتی کسی تمام نشود.”

آقای عبدالله با اشاره به اینکه «استعفا کار ما نبوده است»، تاکید کرد که رهبری جمعیت اسلامی در منظوری استعفای آقای نور “با ما یکجا بودند.”

بااین همه او تاکید کرد که این مسایل به شکل مسالمت‌آمیز و بدون آنکه اعتبار افغانستان و سلامت قشر سیاسی آسیب ببیند، حل شود.

عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و رئیس اجرایی جمعیت اسلامی دو روز قبل گفت که جز حزب جمعیت اسلامی افغانستان کسی حق برکناری او را ندارد.

او از کارکرد عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی به شدت انتقاد کرد و مدعی شد که عبدالله در برکناری او از مقام ولایت بلخ بیشتر از ارگ سهیم بوده است.

نور آقای عبدالله را به «مار آستین» تشبیه کرد و گفت که جمعیت اسلامی حق دارد جایگزین عبدالله را برای پست ریاست اجرایی معرفی کند و یا دستور دهد که او چه کار باید نماید.

نور گفت بود که او از آدرس حزب جمعیت اسلامی با ارگ ریاست جمهوری بر سر تقسیم قدرت چانه‌زنی کرده است، اما عبدالله می‌گوید که رئیس جمهور جز ریاست اجرایی در مورد کابینه با کسی دیگر در ارتباط نبوده است. او اما تاکید کرد که در تشکیل کابینه مشوره‌هایی داشته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد