خبرهای داخلی

744
۲۶ جدی ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

عبدالحکیم مجاهد، مشاور شورای عالی صلح، از وظیفه‌اش برکنار شد

عبدالحکیم مجاهد، مشاور شورای عالی صلح، بدلیل اظهارات اخیر اش در مورد طالبان و برخی رهبران سیاسی و جهادی افغانستان، از وظیفه‌اش برکنار شد.
مجاهد، هفته گذشته در کابل، طالبان را فرشته‌های صلح و گروه مقدس خوانده بود و داکتر نجیب‌الله آخرین رییس‌جمهور رژیم کمونیستی را جانی، احمد شاه مسعود، قوماندان پیشین جهادی را بغاوتگر و برهان‌الدین ربانی، رییس‌جمهور پیشین کشور را عامل نابسامانی‌ها روان در افغانستان خوانده بود.
با این حال، مجیب‌الرحمن رحیمی، سخنگوی ریاست اجراییه، می‌گوید: “بر‌اساس فیصله و تصمیم رهبری حکومت وحدت ملی، عبدالحکیم مجاهد، در پی ‌سخنان غیرمسوولانه و توهین آمیز اش از وظیفه برکنار گردید.”
به گفته‌ای او، مجاهد، دیگر نمی‌تواند به‌عنوان عضو شورای صلح فعالیت نماید.
این در حالیست که، پیش از این ارگ ریاست‌جمهوری نیز اظهارات اخیر این عضو پیشین شورای صلح را غیر قابل قبول خوانده و تاکید کرده بود که، گروه‎های تروريستی که به اشاره بی‎گانه گان، فعاليت‏های تروريستی و شوم انجام می‏دهند، به‏جای صلح، مستحق نابودی می‎باشند.
ریاست‌جمهوری کشور گفته است که، اظهارات مجاهد را با جدیت بررسی می‌کند و در چوکات قانون عليه آن اقدام خواهد کرد.
از سوی هم، اظهارات اخیر این عضو پیشین شورای عالی صلح، خشم شماری از رهبران جهادی را بر انگیخت که در پی آن عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ از رییس‌جمهور خواست که او را بازداشت کند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد