خبرهای خارجی

950
۱۹ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: کلید

طیاره‌های بدون سرنشین پایگاه روسیه در سوریه را هدف قرار داد

روسیه می‌گوید ۱۳ طیاره مسلح بدون سرنشین، پایگاه هوایی این کشور در یکی از مرزهای نیروی دریایی در غرب سوریه را هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد پایگاه هوایی حمیمیم در طَرطوس در جنوب غربی سوریه، هدف حمله قرار گرفته ولی این حمله هیچ خسارت جانی و مالی در پی نداشته است.

این بیانیه می‌گوید نیروهای روسیه توانسته‌اند سیگنال رادیویی برخی از این طیاره های بدون سرنشین را تحت کنترل خود درآورند. دیگر طیاره بدون سرنشین هم طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، با سپر دفاعی هوایی پانسیر – اس ۱ نابوده شده‌اند.

زمان این حمله شامگاه روز پنج شنبه هفته گذشته از سوی وزارت دفاع روسیه اعلام شده، و گفته شده این طیاره های  بدون سرنشین، مواد منفجره حرفه‌ای و ساخت خارج از کشور سوریه را حمل می‌کردند.

این بیانیه گفته است: «تکنالوژی انجنیری به کار رفته در این حمله از سوی تروریست‌ها، می‌تواند از کشوری آمده باشد که توانایی بالای چنین تکنالوژی را در اختیار داشته باشد». این بیانیه به نام کشور خاصی اشاره نکرده است.

در پیامی در شبکه اجتماعی توئیتر، وزارت دفاع روسیه این خبر را به همراه تصاویری از طیاره‌های بدون سرشین استفاده شده، منتشر کرده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد