داغترین-خبر

۳ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: عارفه صبوری

طالبان در بادغیس، لین برق وارداتی ترکمنستان و فعالیت شبکه های مخابراتی را قطع کرده اند


اعضای شورای ولایتی بادغیس از شدت یافتن تحرکات طالبان در این ولایت ابراز نگرانی نموده و افزایند که یک هفته به اینسو لین برق وارداتی ترکمنستان و فعالیت آنتن‌های مخابراتی توسط طالبان در بادغیس قطع شده است.

عبدالعزیز بیگ، رییس شورای ولایتی بادغیس به کلید می‌گوید:” از چند روز به اینسو، تحرکات گروه طالبان در ولسوالی‌ها و  چند کیلومتری مرکز بادغیس افزایش یافته وطالبان راه مواصلاتی ولسوالی جوند به مرکز بادغیس و شاهراه هرات- قلعه نو را مسدود کرده اند.”

به گفته او، طالبان در واکنش به عدم تمدید لین برق در مناطق تحت سلطه‌شان، اقدام به قطع برق و آنتن‌ شبکه های مخابراتی باشنده ‌گان ولایت بادغیس کرده اند.

وی هم چنان بیان داشت که طالبان از اداره محلی بادغیس می‌خواهند تاعقد قراردادهای پروژه‌های اقتصادی را در اختیار آنان قرار دهد.

این در حالیست که عقد قرارداد‌های اقتصادی خارج از صلاحیت‌ ادارات محلی می‌باشد.

از سوی هم شماری از فعالان مدنی بادغیس مدعی اند که بیش از ۸۰ درصد خاک این ولایت تحت تسلط طالبان می‌باشد.

عبدالرازق صدیقی یک تن از فعالان مدنی بادغیس به کلید می‌گوید، تمام ولسوالی‌های بادغیس به جز مراکز شان، در اختیار  گروه طالبان قرار دارد و دولت حاکمیت ندارد.

صدیقی هم چنان تاکید دارد که طالبان هشدار می‌دهند تا زمانی که برق به مناطق تحت تسلط ‌شان وصل نشود، اجازه وصل برق وارداتی و فعال‌سازی آنتن‌های مخابراتی در این ولایت  را نخواهند داد.

از سوی هم وزارت دفاع ملی از توظیف نیروهای امنیتی و راه اندازی عملیات‌های تصفوی برای سرکوب طالبان در بادغیس خبر می‌دهد.

زبیرعارف سخنگوی این وزارت با وجود اینکه آمار دقیقی ارایه نمی کند به کلید گفت :” هم‌اکنون عملیات‌های ویژه هوایی و زمینی در بادغیس جریان دارد و در نتیجه این عملیات‌ها، تلفات سنگین بر طالبان وارد شده است.”

این در حالیست که روز گذشته شماری از باشندگان ولایت بادغیس مقیم هرات در یک تجمع اعتراضی، خواهان رسیدگی به مشکلات باشنده‌گان بادغیس از سوی مقامات مرکزی شدند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد