اجتماعی

1328
۱۹ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: سمیه ولی‌زاده

طالبان بیش از ۲۰ ملیون افغانی پول صرفیه برق در هرات را جمع‌آوری کرده‌اند

مخالفان دولت در ولسوالی کشک رباط سنگی هرات به شکل سیار و پراگنده حضور دارند و هر از گاهی برخی قریه‌های این ولسوالی را نا امن می‌سازند.
فرهاد روفیان، ولسوال کشک رباط سنگی، روز شنبه تاریخ ۱۹ حمل سال ۱۳۹۶ در نشست خبری، گفت: “مخالفان دولت در این ولسوالی پایگاه مشخصی ندارند که دولت برای سرکوب آنان اقدام نماید.”
هم‌چنان روفیان، خاطر نشان کرد، با وجود نا امنی در این ولسوالی ۲۶ درصد عواید آن نیز افزایش یافته و حدود ۲۵ ملیون افغانی نیز جمع آوری شده‌است.
کشک رباط سنگی، از ولسوالی‌های می‌باشد که مسیر انتقال لین برق ترکمنستان به شهر هرات می‌باشد، اما بنابر اظهارات ولسوال این ولسوالی، از میان ۲۲۶ قریه آن تنها به ۲۰ قریه برق توزیع شده‌است.
فرهاد روفیان، علاوه کرد که، پول صرفیه برق چندین قریه توسط زورمندان محلی جمع‌آوری می‌شود.
در همین حال، وحید کامرانی، رییس شرکت هرات – برشنا، به کلید می‌گوید: “به دلیل تهدیدات امنیتی بیش از ۲۰ ملیون افغانی پول صرفیه برق مشترکین را مخالفان دولت از این ولسوالی جمع‌آوری کرده‌اند.
هم‌چنان جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، می‌گوید: “۲۵ تا ۳۰ درصد از جغرافیای ولسوالی‌های شیندند، کشک رباط سنگی و گلران در تصرف طالبان قرار دارد.”
وی، کمبود نیروهای امنیتی را دلیل اصلی حضور گروه‌های مخالف دولت عنوان می‌کند.
با این حال، شماری از اعضای شورای ولایتی هرات، از نفوذ برخی گروه‌های مخالف دولت ابراز نگرانی می‌کنند.
کامران علیزایی، رییس شورای ولایتی هرات، می‌گوید: “سهل انگاری و کم توجهی مقام‌های حکومتی باعث ناامنی در برخی از مناطق این ولایت شده‌است.”
گفتنیست که، ولسوالی کشک رباط سنگی در ۵۷ کیلومتری شهر هرات موقعیت دارد و به گفته‌ای ولسوال، نفوس این ولسوالی به ۱۹۶ هزار تن می‌رسد.
اختطاف، باجگیری، جابجایی مواد انفجاری و ماین‌های کنار سرک، تخریب پایه‌های برق توسط مخالفان دولت، از مشکلاتی می‌باشد که به گفته‌ای فرهاد روفیان در این ولسوالی وجود دارد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد