خبرهای داخلی

451
۲۸ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

صیاد: بعضی از کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات وظایف شان را ترک کرده اند

کمیسیون مستقل انتخابات می‎گوید که در بعضی از مراکز و محلات رای‎دهی کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات وظایف شان را ترک کرده‎اند.
گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس این کمیسیون، در پی انتقادات از گشایش نیافتن بعضی از محلات رای‎دهی در کشور گفت که در شماری از مراکز و محلات رای‎دهی، کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات در زمان معین بر سر کار شان حاضر نشده‎اند.
صیاد همچنان گفت که شماری از کارمندان این کمیسیون نیز به دلیل وجود تهدیدات امنیتی در برابر بعضی از مراکز و محلات رای‎دهی، وظایف شان را ترک کرده‎اند.
وی گفت که بیشتر این کارمندان، معلمان مکتب‎ها هستند که به طورت موقت برای روز انتخابات در مراکز و محلات رای‎دهی استخدام شده بودند.
صیاد همزمان گفت که به مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات در مرکز و ولایت‎ها دستور داده است تا برای پر کردن این خلا و گشایش مراکز و محلات رای‎دهی، از کارمندان “ذخیره” این کمیسیون استفاده کنند.
همزمان با شروع روند رای‎دهی در سراسر کشور، از بعضی از مراکز و محلات رای‎دهی گزارش شد که هنوز کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات به محل کار شان نرسیده‎اند.
حتا در بعضی از ساحات، برای چندین ساعت محلات رای‎دهی به روی مردم بسته بوده است.
این وضعیت باعث اعتراض شماری از احزاب و چهره‎های سیاسی شده است.
گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی، عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت و محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان از نخستین کسانی بودند که در پیوند به تأخیر در گشایش برخی از مراکز و محلات رای‎دهی واکنش نشان دادند.
آن‎ها از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته‎اند تا روند رای‎دهی را طوری مدیریت کند که مردم از حق رای‎دهی خود محروم نشوند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد