جنوب

246
۹ جدی ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

صنعت سنگ رخام در هلمند، بازار خوب ندارد


مسوولان فابریکه سنگ رخام در ولایت هلمند می گویند که بدلیل نا امنی ها در این ولایت بازار این صنعت در سطح ملی و بین المللی کم رونق گردیده است.

به گفته مسوولان فابریکه سنگ رخام در ولایت هلمند، هر چند بازار صنعت سنگ رخام  در این اواخر نسبتا کم رونق شده بود؛ اما نا امنی در این ولایت به چالش های سد راه این صنعت بیشتر افزوده است.

محمد لعل کارگر مسوول این فابریکه می گوید:” با آنکه سنگ کافی برای استفاده در این کارخانه داریم؛ اما نا امنی های اخیر در این ولایت باعث شده تا نتوانیم این سنگ ها را به کارخانه منتقل سازیم.”

به گفته او برخی از شرکت ها نیز از قرار داد خود با دولت سوء استفاده نموده و سنگ های رخام را به جاهای دیگری قاچاق می کنند.

کارگر، هم چنان افزود که پیش از این تنها در بخش نجاری این شرکت بیش از ۹۰ کارمند مصروف فعالیت بودند؛ اما بدلیل عدم بودجه کافی اکنون در تمام بخش های این کارخانه ۴۹ تن مصروف کار اند.
به گفته مسوولان این کارخانه یکی از معضله های دیگری که این صنعت را به چالش روبرو ساخته، نبود برق است که آنان به جای استفاده از برق تولید شده بند کجکی از ماشین های دیزلی استفاده می کنند.

این در حالیست که چند سال قبل فابریکه های حجاری و نجاری تولید و پروسس سنگ رخام ۴۹ درصد به سکتور خصوصی واگذار گردید که تغیرات فاحشی را در بازار این صنعت بمیان آورد؛ اما نا امنی های اخیر سبب شده است تا بازار این صنعت از رونق بیفتد.

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد