خبرهای داخلی

266
۴ سرطان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

صلاح‎الدین ربانی پیروزی مجدد اردوغان در انتخابات ترکیه را تبریک گفت

صلاح‎الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه کشور، پیروزی مجدد رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری و پیشتازی حزب عدالت و توسعه در انتخابات پارلمانی ترکیه را برای مردم این کشور تبریک گفت.
انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری و پارلمانی ترکیه روز یک‎شنبه در سراسر این کشور برگزار شد و کمیسیون عالی انتخابات ترکیه نتایج آن را صبح امروز دوشنبه اعلام کرد.
براساس اعلام این کمیسیون، رجب طیب اردوغان با به دست آوردن بیش از ۵۲ درصد آرا، بار دیگر برای یک دوره پنج ساله به ریاست جمهوری این کشور رسیده است.
همچنان حزب اسلام‎گرای عدالت و توسعه متعلق به اردوغان حدود ۴۳ درصد آرا را در انتخابات پارلمانی ترکیه کسب کرده است.
صلاح‎الدین ربانی، برگزاری موفقانه انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری ترکیه و مشارکت گسترده مردم در این انتخابات را یک گام بلند دیگر در راستای نهادینه‎سازی مردم‎سالاری و ثبات پایدار سیاسی در این کشور توصیف کرده است.
طبق گزارش‎ها، ۸۷ درصد افراد واجد شرایط رای‎دهی در ترکیه در انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری این کشور شرکت کرده‎اند.
ربانی در صفحه اجتماعی فیسبوک خود آرزو کرده است که دولت و مردم ترکیه با عبور از چالش‎ها و موانع، به اهداف کلان و ملی خویش در راستای پیشرفت اقتصادی و توسعه پایدار دست یابند.
قابل یادآوری است که در قانون اساسی اصلاح شده ترکیه، پست صدراعظمی در این کشور از بین رفته است و رییس جمهور صلاحیت اجرایی نیز پیدا کرده است.
قانون اساسی ترکیه سال گذشته اصلاح شد و مردم در یک همه‎پرسی به آن رای مثبت دادند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد