شمال

837
۲۱ جوزا ۱۳۹۳

شکایت باشندگان شهر مزار شریف از مسوولان صحت عامه بلخ


شماری زیادی از خانواده های مریضان در شفاخانه حوزوی “ابن سینای بلخی” شهر مزارشریف از  نبود جای مناسب برای مریض داران، عدم توزیع ادویه از سوی شفاخانه، عدم توجه داکتران و مسوولان شفاخانه به مریضان شان شکایت دارند.
این افراد، مسوولان شفاخانه ابن سینای بلخی شهر مزار شریف و ریاست صحت عامه این ولایت را به کم کاری و یا هم عدم توجه به مراجعین متهم می سازند.
شماری از مریض داران  این شفاخانه که با چالش های فروانی نیز مواجه هستند، تاکید می کنند که به ارزش ملیون ها افغانی ادویه در دیپوهای مرکزی این شفاخانه وجود دارد، اما برای اینکه داکتران و مسوولان این شفاخانه با ادویه فروشی های خصوصی شریک هستند، به مریضان توصیه می کنند ادویه را از بازار و دواخانه های خصوصی خریداری کنند.
تعدادی دیگر از مریضان که برای انجام معاینات و تداوی شان به این شفاخانه مراجع کرده اند، در مصاحبه با کلید می گویند: برای انجام یک معاینه ساده بیش از چندین ساعت را در پشت دروازه های بسته این شفاخانه سپری کرده اند، اما حق اولویت همیشه برای افراد واسطه دار  داد می شود.
خواستیم تا در این مورد با مسوولان ریاست صحت عامه بلخ گفتگویی داشته باشیم، اما با تلاش های فراوان هیچ یک از مسوولان این ریاست  به بهانه های مختلف حاضر به مصاحبه با ما  نگردید.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد