خبرهای داخلی

1086
۱۶ میزان ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

شکایت از کم توجهی حکومت به وضعیت معلمان در هرات


از روز جهانى معلم در حالى در ولايت هرات تجليل گرديد که شمارى از معلمين اين ولايت، از چالش های متعدد در برابر شان شاکى اند.
توزيع نشدن نمره های زمين، معاش ناچيز، تاخير در توزیع حقوق ماهوار معلمان و نبود امتيازات، از مشکلاتی است که معلمين مکاتب هرات، از آن شکايت دارند.
معلمین هرات روز گذشته در مراسم گرامیداشت از روز معلم، از حکومت به ويژه ادارۀ محلی هرات خواستند تا به مشکلات شان توجهی جدی کند.
حاجی گل عازم، يکی از معلمين ليسه سواد حياتی در هرات گفت که عمده ترين مشکل تمام معلمين، مسئله مسکن و کم بودن معاش است که حکومت هيچ دستاوردی در زمينه بهبود وضعيت معلمين نداشته است.
از سویی هم غلام محمد موحد، يکی ديگر از معلمين گفته است که بلندترین معاش يک معلم، هشت هزار افغانی است که اين معاش ناچيز براى يک معلم کافى نيست.
در همين حال؛ عبدالرزاق احمدی، رئيس معارف هرات، چالش ها در برابر معلمان را تاييد کرده؛ اما گفته است که يکهزار قبالۀ زمين برای معلمان طی مراحل شده و ۵۰۰ قباله نيز پس از امضای والی هرات، به معلمين توزیع خواهد شد.
وی تاخير در روند توزيع معاش های معلمان را پذيرفت؛ اما اطمينان داد که اين مشکل، به زودی حل خواهد شد.
از سويی هم ادارۀ محلی هرات، از تلاش‌ها در راستای دور ساختن مشکلات معلمان سخن گفته و می‌افزايد که کميسيونی در راستای حل قباله زمين های معلمان ايجاد شده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد