جنوب

435
۷ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

شماری از مکتب‎های ارزگان به سنگر نظامی تبدیل شده است

مقام‎های ریاست معارف و باشندگان ارزگان می‎گویند که گروه طالبان و نیروهای دولتی از شماری از مکتب‎های این ولایت به عنوان سنگر نظامی کار می‎گیرند.
به گفته آن‎ها، مکتب‎های که با اهداف نظامی از سوی گروه طالبان و نیروهای دولتی استفاده می‎شود، در قریه‎های بیدک و خیرآباد شهر ترینکوت موقعیت دارد.
آن‎ها تصریح کردند که از این مکتب‎ها مدت دو سال است به حیث سنگر استفاده می‎شود و این امر مانع آموزش کودکان در این دو قریه شده است.
باشندگان ارزگان از دولت می‎خواهند که سنگرهای گروه طالبان و نیروهای دولتی را از این مکتب‎ها برچیند و کسانی را که مانع آموزش کودکان در این ولایت شده‎اند، به پنجه قانون بسپارد.
نجیب‎الله کامران، آمر تفتیش ریاست معارف ارزگان، می‎گوید که آن‎ها چندین بار این مشکل را با مقام‎های پولیس مطرح کرده‎اند؛ ولی صدای شان شنیده نشده است.
او گفت که تلاش‎های ریاست معارف برای بیرون آوردن این مکتب‎ها از چنگ نیروهای دولتی و گروه طالبان جریان دارد.
عبدالقوی عمری، آمر امنیت پولیس ارزگان، نیز می‎پذیرد که نیروهای دولتی از شماری از مکتب‎ها در این ولایت به حیث پوسته و سنگر استفاده می‎کنند.
او همزان تأکید کرد که تلاش می‎کنند در آینده نزدیک این مکتب‎ها را از وجود افراد نظامی تخلیه کنند.
به گفته عمری، برای این کار یک کمیسیون ویژه ساخته شده است.
آمر امنیت پولیس ارزگان افزود که هرگاه منسوبان پولیس حاضر به تخلیه مکتب‎ها نشوند، آن‎ها را از صفوف نیروهای پولیس بیرون خواهند کرد.
مقام‎های محلی ارزگان تأیید کرده‎اند که مواد آموزشی در مکتب‎های که به حیث سنگر از آن‎ها استفاده شده است، کاملاً از بین رفته است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد