داغترین-خبر

۱۱ میزان ۱۳۹۸
نویسنده: فرشته هاشمی

شبکه زنان افغان خواهان شفافیت در روند اعلان نتایج انتخابات شد

اعضای شبکه زنان افغان از کمیسون مستقل انتخابات می خواهند تا درجمع آوری و شمارش آرائ انتخابات ریاست جمهوری، شفافیت را در نظرگرفته و تنها آرای بایومتریک شده را مورد اعتبار قرار بدهند.

روشن مشعل مسئول بخش هماهنگی شبکه زنان افغان امروز (پنجشنبه، ۱۱ میزان) طی کنفرانس مطبوعاتی گفت که کمیسون مستقل انتخابات باید نتایج آرا را با شفافیت اعلام کرده و اعتماد از دست رفته مردم را احیا کند.

وی از کمیسون شکایات انتخاباتی نیزمی خواهد تا تخطی ها و تخلف های که در جریان انتخابات ثبت شده است را به گونه جدی و شفاف رسیدگی کند.

در همین حال فرشته فرح یکی از اعضای شبکه زنان افغان از تمام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و رهبران سیاسی می خواهد تا از پیش داوری های قبل از وقت که سبب مغشوش شدن اذهان عامه می شود بپرهیزند.

به گفته او، پیش داوری های قبل از وقت از سوی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری مداخله آشکار در کار کمیسون های انتخاباتی می باشد.

از سوی هم زرقا یفتلی یکی دیگر از اعضای شبکه زنان افغان می گوید که عدم اعتبار مردم به شفاف بودن پروسه انتخابات یکی از عوامل حضور کمرنگ مردم در این پروسه بوده و کمیسون مستقل انتخابات برای شفافیت باید تنها آرای بایومتریک شده را معیار قرار بدهد.

این در حالیست که کمیسون مستقل انتخابات تاکید بر اعلام شفاف نتایج انتخابات دارد و بر اساس تقویم انتخابات ریاست جمهوری قرار است نتایج ابتدایی این انتخابات بتاریخ ۲۷ماه جاری و نتایج نهایی آن در ۱۶ عقرب سال جاری اعلام گردد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد