خبرهای داخلی

379
۱۱ ثور ۱۳۹۶
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

سیگار: در سال ۲۰۱۶ تلفات نظامیان افغان ۳۵ درصد افزایش یافته‌است

اداره سرمفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار)، اعلام کرد که، در سال ۲۰۱۶ نزدیک به هفت هزار تن از نیروهای امنیتی افغان جان باخته‌اند.
براساس گزارش خبرگزاری فرانس پرس، این تلفات بر نیروهای امنیتی افغانستان از اول ماه جنوری تا ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ وارد گردیده‌است.
سیگار، ضمن اظهار نگرانی از آمار تلفات نیروهای افغان می‌گوید: افغانستان در میان یک جنگ مرگ‌بار باقی مانده و تلفاتی که نیروهای امنیتی در مبارزه با طالبان و سایر گروه‌های مخالف مسلح متقبل شده‌اند، به گونۀ تکان‌دهنده‌ای بلند است.
سیگار، علاوه کرده که، از اول جنوری سال ۲۰۱۶ تا ۱۲ نوامبر این سال ۶۷۸۵ تن از سربازان و افسران پولیس افغانستان کشته و ۱۱۷۷۷ سرباز دیگر زخم برداشته‌اند.
بربنیاد این گزارش، تلفات یاد شده، نسبت به سال ۲۰۱۵، سی و پنج درصد افزایش را نشان می‌دهد.
از سویی هم، سیگار، در تازه‌ترین گزارش خود گفته‌است که؛ حکومت افغانستان و   مخالفان مسلح بخش‌های زیر اداره‌ خود را نیز افزایش داده‌اند.
به نقل از منبع، بخش‌های زیر اداره‌ دولت افغانستان از ۵۷٫۲ درصد به ۵۹٫۷ درصد گسترش یافته و همین گونه مناطق تحت کنترول مخالفان مسلح از ۱۰ درصد به ۱۱٫۱ درصد افزایش یافته‌است.
با این حال، تاکنون نهادهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مورد این گزارش تازه سیگار واکنش نشان نداده‌اند؛ اما پیش از این، رییس‌جمهور اشرف غنی و مقام‌های وزارت دفاع و داخله، بر اجرای اقدامات در راستای کاهش تلفات نظامیان افغان تاکید کرده بودند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد