شرق

۲۵ جوزا ۱۳۹۵

سه سرباز سرحدی افغان در درگيری‌های تازه در تورخم كشته و زخمی شدند

در درگیری های تازه در منطقه مرزی تورخم یک سرباز نیروهای سرحدی کشور کشته و ۲ تن دیگر شان جراحت برداشته اند.
سمونوال محمد ایوب حسین‌خیل، درستیزو وال زون شرق سرحدی، می‌گوید: “این درگیری حوالی ساعت چهار عصر روز گذشته هنگامی رخ داد که نظامیان سرحدی پاکستان یک‌بار دیگر دست به ساخت دروازه زده و به سوی نظامیان افغان آتش گشودند.” در درگیری های تازه در منطقه مرزی تورخم یک سرباز نیروهای سرحدی کشور کشته و ۲ تن دیگر شان جراحت برداشته اند.
سمونوال محمد ایوب حسین‌خیل، درستیزو وال زون شرق سرحدی، می‌گوید: “این درگیری حوالی ساعت چهار عصر روز گذشته هنگامی رخ داد که نظامیان سرحدی پاکستان یک‌بار دیگر دست به ساخت دروازه زده و به سوی نظامیان افغان آتش گشودند.”
گزارش ها می‌رسانند که در نبرد روز گذشته به غیرنظامیان افغان نیز تلفات وارد شده است.
یک منبع امنیتی که نمی خواهد نامش در خبر گرفته می شود، می‌گوید نیروهای پاکستانی به  منازل مسکونی در تورخم راکت پرتاب کردند که در پی آن دو کودک کشته و یک زن زخم برداشته است.
شاهدان عینی می‌گویند در اين درگيری به نيروهای دولتی نيز تلفاتی وارد گرديده اما آمار دقيق از آن در دست نيست.
در همین حال، روز گذشته وزارت خارجه افغانستان، سید ابرار حسین، سفیر پاکستان در كابل را در پیوند به وقوع درگیری ها در تورخم فراخواند.
درگیری ها در منطقه مرزی تورخم از ساعت نه یک‌شنبه شب زمانی آغاز شد که پاکستانی ها در این منطقه دست به ساخت تاسیسات مرزی زدند كه با ممانعت نظاميان كشور رو به رو شدند.
در درگیری های شب یک‌شنبه یک سرباز سرحدی افغان کشته و شش تن دیگر شان جراحت برداشتند.
در همین حال، بر نظاميان پاکستانی نيز تلفاتی وارد گردیده، گزارش‌ها می‌رسانند که در نبرد های شب یک‌شنبه ۲۹ سرباز پاکستانی کشته و دها تن دیگر شان زخمی شده اند.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد