خبرهای داخلی

289
۱۹ حمل ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت نادری

سنگاپور، افغانستان را در بخش معارف و حکومت‌داری خوب همکاری می‌کند

رییس‌جمهور سنگاپور در دیدار با محمد اشرف‌غنی، رییس‌جمهور افغانستان، گفته‌است که کشورش آماده است تا افغانستان را در بخش رشد و انکشاف معارف، حکومت‌داری خوب و ارتقای ظرفیت‌ها همکاری کند.
ریاست‌جمهوری با پخش خبرنامه‌ای، می‌گوید: در این دیدار که روز گذشته در کاخ اِستانای این کشور صورت گرفت، رییس‌جمهور غنی، تروریزم و قاچاق مواد مخدر را برای امنیت، ثبات و پیشرفت منطقه و جهان یک خطر جدی دانست و برای رفع این خطر بر مبارزۀ مشترک همه کشورها تأکید کرد.
خبرنامه ریاست‌جمهوری نگاشته که، داکتر تونی‌تان کینگ‌یام، رییس‌جمهور سنگاپور نیز گفته که، کشورش خواستار گسترش و تحکیم روابط دوستانه با افغانستان می‌باشد.
این مقام بلند پایه حکومت سنگاپور تاکید کرده‌است که کشورهای جهانی ضمن مبارزه با تروریزم و افراطیت، باید در عرصۀ افزایش همکاری‌های اقتصادی و اجتماعی نیز تلاش کنند.
در همین ‌حال، ریاست‌جمهوری افزوده که، رییس‌جمهور غنی در دیدار با با لی‌ثین لونگ، صدراعظم سنگاپور نیز تاکید کرده‌ که، تروریزم و مواد مخدر چالش بین‌المللی است و باید در برابر این پدیده مبارزه جدی و مشترک صورت گیرد.
به نقل از خبرنامه، صدر اعظم سنگاپور نیز تاکید کرده که، حکومت سنگاپور دانش تخنیکی و مشوره‌های سودمند را در خصوص انکشاف، پیشرفت، ظرفیت‌ها و بخش‌های مختلف با افغانستان شریک خواهد ساخت.
در این دیدار دو یاد داشت تفاهم همکاری‌های تخنیکی میان مقام‌های دو کشور نیز به امضا رسید.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد