همسایه های افغانستان

58
۲۷ حمل ۱۳۹۰
نویسنده:

سناتورهای امریکایی در پی تحریم رئیس جمهور ایران

چهار تن از سناتورهای امریکایی با ارسال نامهء به هیلاری کلینتون، وزیر خارجهء ایالات متحده، خواسته اند که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور و ۲۵ تن از مقامات فعلی و سابق دولت ایران را به حیث ناقضان حقوق بشر اعلام کند.

“مارک کرک”  و “جون کایل” سناتورهای جمهوریخواه ، “کریستن گیلیبران” سناتور دموکرات و “جو لیبر من” سناتور مستقل، در نامهء خود از هیلاری کلینتون وزیر خارجهء امریکا خواسته اند که فورا تحقیقاتی را برای قرار دادن نام ۲۵ تن از مقامات ایرانی در لیست ناقضان حقوق بشر آغاز کند.

در فهرست ۲۵ نفرهء که از سوی چهار سناتور کنگرهء امریکا به هیلاری کلینتون تسلیم شده، نام کسانی درج گردیده که در عرصه های نظامی و قضایی ایران فعالیت می کنند.

هیلاری کلینتون تاکنون به این درخواست واکنش نشان نداده، اما او روز جمعه  در سخنانی در برلین، دولت ایران را به تبعیض و آزار و اذیت اقلیت های مذهبی و قومی در آن کشور متهم کرد.

این طرح بعد از آن اعلام می شود که اتحادیهء اروپا ۳۲ تن از مقامات فعلی و سابق ایران را به حیث ناقضان حقوق بشر معرفی کرد.

با این اقدام از سوی اتحادیهء اروپا، مقامات ایرانی که در لیست ناقضان حقوق بشر قرار گرفته اند، از سفر به ۲۷ کشور عضو اتحادیهء اروپا محروم می گردند و دارایی ها و اموال شان در این اتحادیه نیز مسدود می گردد.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد