خبرهای داخلی

447
۲۶ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: نوریه نزهت نادری

سناتوران امریکایی از طرح افزایش ویزه مهاجرت،برای افغانها حمایت کردند

شماری از سناتوران امریکایی از طرح  افزایش ویزه خاص مهاجرات به آن افغانهایی که با نظامیان امریکایی کار کرده اند حمایت کردند.گروهی از سناتوران  جمهوری‌خواه و دیموکرات، به روز چهارشنبه،لایحه‌ای را معرفی کردند که،بر اساس آن ۲۵۰۰ ویزه خاص مهاجرت برای افغانهایی صادر خواهد شد که با قبول خطر با نیروهای امریکایی در افغانستان همکاری کرده اند.
جان‌مکین از سناتوران جمهوری‌خواه و رییس کمیته تسلیحاتی مجلس سنای این کشور هنگام معرفی این لایحه می گوید:”هدف از صدور این ویزه‌ها حمایت از افغانهایی است که در مقابله با تروریزم به امریکایی‌ها  کمک کرده  و در این راه مبارزه  کرده اند”.
معرفی این لایحه پس از آن صورت می گیرد که در اوایل ماه مارچ سفارت امریکا در کابل روند مصاحبه و صدور ویزه خاص یا SIV را برای ترجمان‌های افغان و سایر افغان ها که حکومت امریکا را در افغانستان کمک کرده اند،متوقف کرد.
این در حالیست که روند صدور ویزای خاص مهاجرت برای ترجمانان افغان که با نظامیان امریکایی کار کرده اند در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط کانگرس امریکا  ایجاد شد پس از آن صدور این ویزا برای سایر افغانهایی که حد‌اقل تجریه یکسال کار صادقانه با نظامیان امریکایی را داشتند نیز گسترش یافت.
گفتنیست که  از آن زمان تا کنون ۲۰ هزار افغان همراه با خانواده‌های شان  به این کشور سفر کرده اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد