خبرهای خارجی

196
۲۰ حوت ۱۳۹۷
نویسنده: خیرالدین رحمانی

سقوط طیاره در اتیوپی ۱۵۷ کشته بر جا گذاشت

Red cross team work amid debris at the crash site of Ethiopia Airlines near Bishoftu, a town some 60 kilometres southeast of Addis Ababa, Ethiopia, on March 10, 2019. - An Ethiopian Airlines Boeing 737 crashed on March 10 morning en route from Addis Ababa to Nairobi with 149 passengers and eight crew believed to be on board, Ethiopian Airlines said. (Photo by Michael TEWELDE / AFP)

یک طیاره مسافربری اتیوپی شش دقیقه پس از پرواز سقوط کرد و تمام ۱۵۷ سرنشین آن کشته شدند. این هواپیمای یک بوئینگ ۷۳۷ جدید بود که چند ماه پیش پروازهایش را آغاز کرده بود.
به گزارش رویترز، طیاره مسافربری پرواز ET302 یکشنبه روز گذشته ساعت ۸:۳۸ صبح به وقت محلی از فرودگاه بُل در آدیسه بابا، پایتخت اتیوپی پرواز کرد که و ۸:۴۴ دقیقه در نزدیکی شهر بیشفتو در ۶۲ کیلومتری جنوب شهر آدیسه بابا سقوط کرد.
تمام ۱۵۷ سرنشین که از ۳۳ کشور جهان بودند در این سانحه جان های شان را از دست داده اند
هنوز دلیل این سقوط مشخص نیست. بنا بر اعلامیه هوانوردی اتیوپی، طیاره هیچ مشکل فنی‌ای نداشته و کارنامه پرواز پیلوت آن «عالی» بوده است. این طیاره ۱۵ نوامبر ۲۰۱۸ به هوانوردی اتیوپی تحویل داده شده بود.
همین طیاره ساعاتی پیش از پرواز مجدد از آفریقای جنوبی به اتیوپی بازگشته بود. پیلوت آن پرواز گفته بود که دشواری‌هایی برایش پیش آمده و می‌خواسته طیاره را به میدان هوایی افریقای جنوبی بازگرداند اما نهایتاً به مسیر ادامه داده است.
این در حالی است که همین مودل طیاره بویینگ در ۲۹ اکتبر گذشته نیز در پرواز شرکت هوایی لاین ایر اندکی پس از برخاستن از میدان هوایی جاکارتا پایتخت اندونزی دچار سانحه شد و در دریای جاوا سقوط کرد. در آن حادثه نیز تمام ۱۸۹ سرنشین را به کام مرگ فرستاد. علت آن حادثه نیز هنوز زیر بررسی قرار دارد.

 

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد