کابل

107
۱ حوت ۱۳۸۸

سقوط دولت هالند در پی بروز اختلاف بر سر افغانستان


 

کلید * یکم حوت ۱۳۸۸

خروج حزب کارگر هالند از ائتلاف با دولت این کشور موجب می شود تا حزب حاکم، دیگر اکثریت را در مجلس این کشور در دست نداشته باشد و همین امر موجب سقوط دولت می شود.

جان پیتر بالکنده صدراعظم هالند اعلام کرد، دومین حزب بزرگ موجود در دولت ائتلافی ( حزب کارگر ) از ادامه ائتلاف انصراف داده و همین امر موجب سقوط دولت ( اتحاد دموکرات مسیحی ) این کشور شده است.

بر بنیاد این گزارش دلیل سقوط دولت هالند، اختلاف نظر میان حزب های ائتلافی در مورد تمدید حضور نظامیان این کشور در افغانستان بوده است.

دولت هالند برای تصمیم گیری در این باره ۱۶ ساعت بحث و گفتگو داشت ولی با این وجود اعضای کابینه به دلیل اختلاف نظر نتوانستند به نتیجه خاصی در این رابطه برسند.

هم اکنون یک هزار و ۶۰۰ نظامی هالند در ولایت ارزگان واقع در جنوب افغانستان مستقر هستند و حزب کارگر خواستار خروج این افراد در پایان مدت تعیین شده که سال جاری میلادی است بود ولی صدراعظم خواستار تمدید حضور نظامیان هالندی در افغانستان است.

این موضوع در حالی روی می دهد که تنها یک سال از دوره کاری دولت فعلی هالند باقی مانده و کارشناسان از امکان برگزاری انتخابات زودهنگام در پی سقوط دولت هالند سخن می گویند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد