خبرهای داخلی

231
۱۰ حوت ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری زاده

سفیر افغانستان مقیم پاکستان در سیزدهمین نشست سازمان ایکو در اسلام آباد اشتراک کرد

عمرزاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان به نمایندگی از دولت افغانستان در سیزدهمین نشست همکاری های اقتصادی منطقوی  ( ایکو ) در اسلام آباد اشتراک کرد.
قرار بود در این نشست وزیر خارجه به نمایندگی از افغانستان اشتراک کند؛ اما رهبران حکومت وحدت ملی بدلیل تیرگی روابط میان کابل و اسلام آباد فیصله کردند که صلاح الدین ربانی در این نشست اشتراک نکند.
پیشتر سرتاج عزیز مشاور روابط بین الملل صدر اعظم پاکستان گفته بود که، در حاشیه این نشست با صلاح الدین ربانی وزیر خارجه دولت افغانستان دیدار و در مورد ایجاد یک میکانیزم جدید برای مبارزه علیه تروریزم گفتگو خواهد کرد.
در این نشست که فردا بخش اصلی آن آغاز خواهد شد سازمان ایکو موضوعات مختلف در زمینهء افزایش همکاری های اقتصادی میان کشور های عضو مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
اما  سیزدهمین نشست این سازمان در حالی در اسلام آباد پایتخت پاکستان آغاز به کار می کند که روابط میان افغانستان و پاکستان بیشتر از پیش پر تنش شده است و در حال حاضر تمام گذرگاه های میان دو کشور به روی مردم عام و تاجران مسدود می باشد.
سازمان همکاری اقتصادی منطقوی ( ایکو )  در سال ۱۹۸۵ توسط پاکستان، ایران و ترکیه تأسیس شد؛ اما در حال حاضر افغانستان، تاجکستان، ازبکستان، قرغزستان، قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان نیز عضویت این سازمان را دارند.
از سوی هم  دوازدهمین  نشست  سازمان همکاری اقتصادی منطقوی در سال ۲۰۱۲ در شهر باکو پایتخت آذربایجان برگزار شده بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد