خبرهای داخلی

545
۱۴ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

سفر دو روزه رئیس جمهور غنی به ازبکستان

رئیس جمهور غنی عصر روز گذشته طی یک سفر رسمی دو روزه عازم تاشکند، پایتخت ازبکستان شد.

در خبرنامه ای که از سوی ارگ به رسانه ها ارسال شده آمده که رئیس‌جمهور غنی، حین عزیمت به میدان هوایی بین‌المللی اسلام کریموف، از جانب عبدالله اریپوف صدراعظم ازبكستان، عبدالعزیز کاملوف وزیر امور خارجه آن كشور، سفیر ازبکستان مقیم افغانستان و شماری از دیپلمات‌های افغان مقیم ازبکستان، مورد استقبال قرار گرفته است.

ریاست جمهوری با پخش خبرنامه ای  می گوید:”رئیس جمهور در این سفر با شوکت میرضایف رییس جمهور و عبدالله اریپوف صدراعظم  این کشور  دیدار کرده و در مورد گسترش روابط و همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف میان دو کشور، گفتگو خواهد کرد.

منبع افزوده که در جریان این سفر، چندین موافقت‌نامه و اسناد همکاری در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه سکتورهای امنیتی، ترانزیت زمینی و هوایی، اقتصاد و تجارت، تحصیلات عالی، انرژی، زراعت و معاهدۀ مساعدت‌های حقوقی، با حضور سران افغانستان و ازبکستان از سوی مقام‌های دو کشور به امضا خواهد رسید.

در خبرنامه ریاست جمهوری گفته شده که رئیس‌جمهور  غنی، طی این سفر از برخی اماکن تاریخی شهرهای تاشکند و بخارا دیدن  و در پوهنتون بخارا سخنرانی خواهد کرد.

رئیس‌جمهور را در این سفر، محمد حنیف اتمر مشاور امنیت ملی، صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه، اکلیل حکیمی وزیر مالیه، عبدالسلام رحیمی رئیس دفتر ریاست‌جمهوری، فیض‌الله ذکی وزیر کار و امور اجتماعی، و چند مشاور و مقامات ديگر همراهی می‌کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد