کابل

104
۱ جوزا ۱۳۸۹
نویسنده:

سربازان سرحدی در هرات دست به تظاهرات زدند

ده ها تن از سربازان سرحدی برای دومین روز متوالی در منطقه شوز ولسوالی شیندند هرات دست به تظاهرات زده و شاهراه هرات – قندهار را برای چند ساعت بروی ترافیک مسدود کردند.

این سربازان که در مرکز آموزشی شوز ولسوالی شیندند هرات ایفای وظیفه میکنند میگویند، چند روز قبل یکی از سربازان آمریکایی مستقر در آن کمپ به کتاب قرآن شریف توهین کرده است.

آنها میگویند، این سرباز آمریکایی که جهت آموزش سربازان افغان در کمپ شوز ولسوالی شیندند ایفای وظیفه میکند بعد از آنکه یکی از سربازان سرحدی را مورد لت و کوب قرار میدهد به قرآن شریف دست داشته اش نیز توهین کرده است.

دگروال فضل احمد صمدیار قوماندان گارنیزیون ولسوالی شیندند هرات می گوید، در پی بروز این حادثه روز گذشته در حدود ۱۷۵ تن از سربازان سرحدی در مسیر شاهراه هرات – قندهار دست به تظاهرات زده و خواهان مجازات سرباز آمریکایی شدند.

وی افزود مظاهره کننده گان سرک را برای سه ساعت بروی ترافیک مسدود نموده و از دولت خواستند در قسمت تبدیلی سربازان آمریکایی مستقر در مرکز آموزشی شوز اقدام نماید.

آقای صمدیار می افزاید که قرار است هیأت بلند رتبه ای جهت حل این موضوع از مرکز کشور وارد هرات شود و قضیه را مورد بررسی قرار دهد.

در جریان چهار روز اخیر این برای دومین بار است که سربازان سرحدی در هرات بنا به آنچه توهین به مقدسات اسلام از سوی سربازان خارجی خوانده شده دست به تظاهرات میزنند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد