خبرهای داخلی

600
۵ قوس ۱۳۹۶
نویسنده: الیاس ابدالی

ستایش محمد محقق از جنگجویان افغان در سوریه

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی کشور در نشست «بیداری اسلامی» در ایران از نبرد جنگجویان افغان در سوریه ستایش و سپاسگزاری کرد.

آقای محقق در سخنرانی اش در این نشست گفت:”پیروزی های بزرگ را که رزمندگان مقاومت اسلامی در برابر نیروی دهشت افگن داعش به دست آوردند، برای ملت عراق و سوریه تبریک عرض می‌‎کنم.”

او در ادامه از جنگجویان افغان در برابر داعش ستایش کرد و گفت:” لازم می دانم از تمام ررزمندگانی که تشریک مساعی کردند؛ چه رزمندگان عراق و سوریه، رزمندگان افغانستان، ایران و پاکستان و جاجاهای دنیا که در این نبرد شرکت کردند و در حقیقت نبرد اسلام علیه کفر و دسایس استکبار جهانی بود، پیروز شدند از آنها صمیمانه تشکر کنم”.

افغان‌هایی که برای جنگ در سوریه اعزام شده اند، زیر نام لشکر «فاطمیون» به حمایت از حکومت بشار اسد می‌جنگند. گفته می‌شود این لشکر توسط قاسم سلیمانی، قومندان نیروی قدس سپاه پاسداران ایران ایجاد شده است.

بااین حال، معاون دوم ریاست اجرایی همچنان در سخنانش به تشکری از قاسم سلیمان و سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان پرداخت و گفت:” نقش برادر عزیز مان سردار استوار اسلام، حاج قاسم سلیمانی و همچنان سید بزرگوار، سید حسن نصرالله در مابین(نبرد سوریه) بسیار برجسته بود که برای شان موفقیت بیشتر آرزو می کنم و تبریک می‌گویم”.

حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصرالله از سوی ایران حمایت مالی و نظامی می‌شود.

براساس گزارش‌ها، گروه داعش در سوریه و عراق به شکست مواجه شده است، اما این نگرانی‌ها وجود دارد که پس از این شکست‌ها، حضور اعضای این گروه در افغانستان بیشتر شود.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد