کابل

59
۲ حمل ۱۳۸۹
نویسنده:

ساندی تایمز : طالبان در ایران آموزش نظامی می بینند

نشریۀ انگلیسی ساندی تایمز در شمارۀ ديروز خود به نقل از دو تن از قوماندانان گروه طالبان از ولایات غزنی و وردک نوشته است كه  سازمان هاي استخباراتي ايران،  به طالبان آمورش نظامی می دهند.

سايت انترنتي راديو بين المللي فرانسه در خبري به نقل از نشريه انگليسي ساندي تايمز خبر داده است كه در اوایل سال ٢٠٠٩ نمایندگان طالبان و دولت ایران، دربارۀ اجرای برنامۀ آموزش نظامی طالبان توسط تهران با یکدیگر گفتگو کرده اند.

ساندی تایمز به نقل از دو قوماندان طالبان که خودشان، توسط ایران آموزش دیده اند تصریح نموده که در این آموزش ها، ترينران ايراني، راه های گرفتن كمين ، بمب گذاری و حمله به مواضع دشمن را به طالبان ياد مي دهند.

این دو قوماندان گروه طالبان تأکید کرده اند که آموزش های نظامی آنان در حوالی شهر زاهدان واقع در جنوب شرق ايران انجام يافته است.

به نوشتۀ ساندی تایمز طالبان در ايران دوره سه ماهه آموزش نظامي را سپري مي كنند كه در ماه اول به فراگيري مهارت هاي كمين و در ماه هاي دوم و سوم مهارت هاي ساختن بمب و حمله به مواضع نيروهاي دولتي و قواي بين المللي را ياد مي گيرند.

همین منابع گفته اند که صدها نفر از افراد طالبان ، در خاک ایران آموزش نظامی دیده اند.    در اين گزارش آمده است كه چندي پيش رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا دولت ایران را به رفتار دوگانه در قبال افغانستان متهم کرده و گفته بود که حکومت ایران از يك سو خود را دوست دولت افغانستان معرفی می کند و از سوي ديگر سلاح در اختیار طالبان قرار مي دهد تا به نیروهای ناتو حمله کنند.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد