خبرهای داخلی

176
۲۱ جوزا ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

سازمان همکاری‎های شانگهای از پروسه صلح افغانستان اعلام حمایت کرد

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای گفته است که سران کشورهای عضو سازمان همکاری‎های شانگهای از پروسه صلح افغانستان اعلام حمایت کردند.
آن‎ها گفته‎اند که گروه‎های تروریستی فعال در افغانستان، تهدیدکننده ثبات تمام کشورهای منطقه هستند و باید با این گروه‎ها مبارزه مشترک انجام شود.
سران کشورهای عضو شانگهای، صلح و امنیت در افغانستان را پیش‎شرط اتصال منطقه‎ای و اجرای پروژه‎های مشترک اقتصادی در منطقه عنوان کرده‎اند.
یک‎شنبه ۲۰ جوزا روز پایانی نشست دو روزه سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر شینگداو چین بود.
محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، روز پایانی این نشست در سخنانی اعلام کرد که سازمان همکاری‎های شانگهای، فضایی را به میان آورده است که در آن می‎توان به طور هماهنگ علیه گروه‎های تروریستی عمل کرد و این مبارزه را سرعت بخشید.
غنی با اشاره به اعلام آتش‎بس از سوی حکومت و گروه طالبان افزود که تلاش می‎کند تا این آتش‎بس تمدید و زمینه برای مذاکرات صلح بین دو طرف فراهم شود.
او همچنان از تلاش بعضی از کشورهای منطقه در راستای تأمین صلح در افغانستان و اتصال کشورهای منطقه از طریق افغانستان با یکدیگر، قدرانی کرده است.
قابل یادآوری است که هژدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری‎های شانگهای به روزهای شنبه و یک‎شنبه هفته جاری با میزبانی چین در شهر شینگداو این کشور برگزار شده بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد