خبرهای خارجی

612
۱۴ سرطان ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالدین رحمانی

سازمان ملل دولت ونزویلا را به کشتار مخفیانه اتباع این کشور متهم کرد


سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود گفته است که نزدیک به ۷ هزار تن در ونزویلا طی یک و نیم سال گذشته در جریان عملیات امنیتی کشته شده اند.

شبکه الجزیره گزارش داده است که آمارهای دولت ونزوئلا نشان می‌دهد مرگ ناشی از مقاومت متهمان در زمان دستگیری در سال گذشته میلادی ۵ هزار ۲۸۷ مورد و تا ماه می سال جاری میلادی یک هزار ۵۶۹ مورد بوده است.

این گزارش که از سوی میچل باچله  کمیشنرحقوق بشر سازمان ملل تهیه شده است نسبت به تعداد بالای قتل‌های فراقانونی در این کشور آمریکای لاتین هشدار داده شده است.

در این گزارش امده است که نیروهای دولتی افراد جوان را از خانه های شان بازداشت نموده و هدف گلوله قرار می دهند و محلات وقوع جنایات طوری ترتیب شده اند که گویا این افراد در برابر پولیس مقاومت کرده اند.

سازمان ملل از مقام‌های ونزوئلا خواسته است تا به نقض شدید حقوق سیاسی، اجتماعی، مدنی و اقتصادی باشندگان این کشور خاتمه دهد.

این در حالی است که مانوئل کریستوفر فیگوئرا، رئیس سابق جاسوسی ونزوئلا چندی قبل به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که دولت مادورو یک “سرمایه گذار و حامی مجرم” است.

او هم چنان گفته بود که مادورو تحت نظر خودش به نقض‌های حقوق بشری دست می‌زند که شامل بازداشت‌های خودسرانه و پرونده سازی علیه مخالفان می‌شود.

ونزوئلا پس از آن با بحران مواجه شد که خوان گوایدو رهبر مخالفان نیکلاس مادورو رییس جمهوری آن کشور در اوایل سال جاری میلادی خود را رئیس جمهور موقت ونزویلا اعلام کرد.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد