خبرهای داخلی

302
۲۰ دلو ۱۳۹۵
نویسنده: فخرالدین قاری‌زاده

سازمان ملل بر ناتوان شدن گروه داعش تاکید دارد

انتونیو گوترش، منشی عمومی سازمان ملل متحد، می‌گوید که، گروه داعش در سوریه، عراق، لیبیا و افغانستان به حالت دفاعی قرار گرفته‌است.
او، دلیل قرار گرفتن این گروه در حالت دفاعی را، کاهش درآمد ناشی از فروش نفت در سوریه و عدم دریافت باج از باشند‌گان محل به شمول افغانستان در بخش‌های تحت ادارۀ این گروه می‌داند.
گوترش، تاکید دارد که، توانایی گروه داعش برای جذب افراد تازه‌نفس کاهش یافته، اما  تاکید می‌کند که، تاکنون این گروه یک تهدید عمیق برای جهان است.
او، به شورای امنیت سازمان ملل متحد، هشدار داد که، داعش یک تهدید بزرگ است و این گروه توانسته بخشی از زیان‌ها و آسیب‌های وارد شده بر خود در میدان جنگ را جبران کند.
براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، گوترش، علاوه کرده که، در حال حاضر به دلیل کاهش درآمد داعش، این گروه مجبور شده تا بر بودجۀ اضطراری تکیه کند.
این در حالیست که، پیش از این قوماندان عمومی نظامیان خارجی مستقر در کشور، گفته که، حضور و فعالیت داعش در افغانستان از ۹ به ۳ ولسوالی کاهش یافته‌است.
داعشی‌ها، در حال حاضر بیشتر در شرق کشور از جمله در ولسوالی‌های اچین، کوت، رودات و هسکه‌مینه ولایت ننگرهار حضور و فعالیت مسلحانه دارند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد