خبرهای داخلی

149
۱۸ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

سازمان ملل از تلاش‎های حکومت افغانستان در بخش تأمین حقوق بشر ستایش کرد

اندریو گیل مور، معاون منشی عمومی سازمان ملل متحد، در دیدارش با عبدالله عبدالله‎، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، از تلاش‎های حکومت افغانستان در بخش تأمین حقوق بشر ستایش کرده است.
این مقام سازمان ملل، اصلاحات در کود جزا، اقدامات جدید بر ضد شکنجه و انجام فعالیت برای کاهش تلفات افراد ملکی را نمونه‎های بارزی از تلاش‎های قاطع حکومت در راستای تأمین حقوق بشر در افغانستان عنوان کرده است.
براساس اعلام دفتر مطبواعاتی ریاست جمهوری، اندریو گیل مور راهکارهایی نیز در این دیدار در خصوص جلوگیری از شکنجه و کاهش خشونت علیه زنان پیشنهاد کرده است.
عبدالله عبدالله در این دیدار گفته است که مبارزه برای تأمین حقوق بشر از اهداف اساسی حکومت افغانستان است که تا حال دست‎آوردهای چشم‎گیری داشته است.
عبدالله همزمان افزوده است که عدم توجه گروه‎های تروریستی به اصول و ارزش‎های انسانی و جنگی، مبارزه حکومت برای تأمین حقوق بشر را با مشکل مواجه کرده است.
به گفته رییس اجرایی، حکومت به رعایت تمام کنوانسیون‎هایی که تا حال با آن‎ها پیوسته است، متعهد می‎باشد و تلاش دارد در این رابطه پروتوکل‎های دیگری را نیز امضا کند.
عبدالله گفته است که فعالیت‎های قابل توجهی در بخش‎های جلوگیری از شکنجه، قاچاق انسان، سوء استفاده از کودکان و خشونت علیه زنان انجام شده است و این فعالیت‎ها کماکان ادامه دارد.
رییس اجرایی همچنان خواستار حمایت سازمان ملل متحد از دولت افغانستان برای بهبود وضعیت حقوق بشری، آموزشی و اقتصادی در این کشور شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد