خبرهای داخلی

266
۲۱ میزان ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

زلمی خلیلزاد نتایج سفرهایش را برای اشرف غنی گزارش داد

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در امور صلح افغانستان، نتایج سفرهایش به کشورهای مختلف را برای محمداشرف غنی گزارش داد.
دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‎ای گفته است که زلمی خلیلزاد پس از سفر به کشورهای مختلف، نتایج سفرهایش را صبح امروز شنبه در نشستی در ارگ ریاست جمهوری با محمداشرف غنی، محمدسرور دانش معاون دوم وی و عبدالله عبدالله رییس اجرائیه شریک کرد.
در اعلامیه درباره جزئیات این گزارش چیزی گفته نشده است و معلوم نیست که خلیلزاد در جریان سفرهایش به بعضی از کشورهای دخیل در قضایای افغانستان، به چه نتایجی دست یافته است.
با این حال، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان، تأکید کرده است که واشنگتن از پروسه صلح در افغانستان حمایت می‎کند و به تلاش‎هایش در این زمینه ادامه خواهد داد.
محمداشرف غنی ضمن قدردانی از گزارش و تلاش‎های زلمی خلیلزاد در زمینه صلح، گفته است که او از هر گونه اقدام در راستای تأمین صلح در افغانستان استقبال می‎کند.
نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در پانزدهم میزان وارد کابل شد و به دنبال آن برای بحث درباره صلح افغانستان به پاکستان، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر سفر کرده است.
گزارش شده است که خلیلزاد با نمایندگان گروه طالبان در دفتر سیاسی این گروه در دوحه، پایتخت قطر، نیز دیدار کرده است.
تا هنوز جزئیات این دیدار رسانه‎ای نشده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد