خبرهای داخلی

۱۱ قوس ۱۳۹۸
نویسنده: خیرالبنات سادات

رییس مشرانو جرگه بر مبارزه‌ی دوامدار در برابر خشونت‌ها علیه زنان تاکید می‌کند

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه که در مراسم بزرگداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان سخن می‌زد گفت: مبازره در راستای محو خشونت علیه زنان نباید سبولیک و نمادین باشد.

فضل هادی مسلمیار رییس مشرانو جرگه که در مراسم بزرگداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان سخن می‌زد گفت: مبازره در راستای محو خشونت علیه زنان نباید سبولیک و نمادین باشد. او اضافه کرد که خشونت علیه زنان در افغانستان به فرهنگ مبدل شده در راستای محو این فرهنگ ناپسند باید مبارزه عملی صورت گیرد.
از سویی هم سمیع فیصل؛ نایب اول مشرانو جرگه ناامنی را از عمده‌ترین عوامل خشونت علیه زنان عنوان کرده افزود، در مناطقی که امنیت تامین نیست بزرگترین جنایات علیه بشریت به ویژه زنان صورت می‌‎گیرد.
به گفته‌ی آقای سمیع، فقر فرهنگی و فقر اقتصادی خانواده‌ها در ازدیاد قضایای خشونت علیه زنان نقش عمده دارد.
در همین حال گلالی اکبری؛ رییس کمیسیون امور زنان و جامعه مدنی مشرانو جرگه می‌گوید که این کمیسیون در راستای ظرفیت‌سازی، کاهش خشونت‌ها و احقاق حقوق زنان فعالیت‌های موثری داشته است.
خانم اکبری افزود برای کاهش و یا محو کامل پدیده‌ی خشونت علیه زنان به زمان بیشتر نیاز است .
از روز جهانی محو خشونت علیه زنان در افغانستان در حالی تجلیل می‌شود که گزارش تازه‌ی کمیسیون مستقل حقوق بشر از افزایش هشت درصدی خشونت علیه زنان در ۷ ماه نخست سال جاری خبر داده است.

به اشتراک بگذارید

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد