خبرهای داخلی

743
۱۲ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: اسحق اکرمی

رییس مخلوع پوهنتون بامیان وزیر تحصیلات عالی را به زن‎ستیزی متهم کرد

معصومه خاوری، رییس مخلوع پوهنتون بامیان، می‎گوید که او بر خلاف قانون تحصیلات عالی از سمت ریاست این پوهنتون برکنار شده است.
نجیب‎الله خواجه عمری، وزیر تحصیلات عالی، روز چهارشنبه، محمدعارف یوسفی را براساس حکم ریاست جمهوری به ریاست پوهنتون بامیان منصوب کرد.
این اقدام وزیر تحصیلات عالی با واکنش تند معصومه خاوری که پیش از این ریاست پوهنتون بامیان را به عهده داشت، روبه‎رو شده است.
خانم خاوری که فعلاً در یک سفر رسمی در چین به سر می‎برد، در تماس تلیفونی با کلید، وزیر تحصیلات عالی را به زن‎ستیزی متهم کرد.
وی گفت که نجیب‎الله خواجه عمری با انتصاب یک مرد به ریاست پوهنتون بامیان، به تمام زنان شایسته و نخبه کشور توهین کرده است.
اما خواجه عمری می‎گوید که خانم خاوری برای تحصیل در مقطع دوکتورا به یکی از کشورهای خارجی معرفی شده است و به همین دلیل برای پوهنتون بامیان رییس جدیدی تعیین شده است.
قابل یادآوری است که هنگام معرفی رییس جدید برای پوهنتون بامیان میان یکی از استادان این پوهنتون و وزیر تحصیلات عالی مشاجره لفظی صورت گرفت.
استاد معترض، وزیر تحصیلات عالی را به قانون‎شکنی متهم کرد.
پیش از این، محصلان و استادان پوهنتون بامیان، بیش از پانزده بار نسبت به بی‎توجهی وزارت تحصیلات عالی نسبت به این پوهنتون تظاهرات کرده‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد