خبرهای داخلی

280
۱۱ ثور ۱۳۹۷
نویسنده: خلیل اسیر

رییس جمهور: فعالیت آزاد رسانه‎ها برای حکومت مهم است

محمداشرف غنی، رییس جمهور، در جلسه شورای امنیت ملی گفته است که آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‎ها برای حکومت از اهمیت خاصی برخوردار است.
براساس اعلام دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری، در این جلسه که پیش از چاشت امروز در قصر گلخانه ارگ برگزار شده بود، مسوولان نهادهای امنیتی گزارش خود درباره حملات انتحاری روز دوشنبه در شهر کابل را ارایه کردند.
در دو حمله انتحاری که روز گذشته در منطقه شش درک شهر کابل به وقوع پیوست، ۲۵ نفر به شمول ۹ خبرنگار کشته و ۴۹ نفر به شمول هفت خبرنگار زخمی شدند.
رییس جمهور در جلسه شورای امنیت ملی ضمن مهم خواندن آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‎ها برای حکومت، به نهادهای مسوول وظیفه سپرده است تا چگونگی وقوع این حملات را بررسی و جزئیات آن را با رسانه‎ها و مردم شریک کنند.
غنی حمله به خبرنگاران را حمله به آزادی بیان و جنایت علیه بشریت توصیف کرده است.
او وعده داده است که عاملان حمله به خبرنگاران را به پنجه قانون و عدالت خواهند سپرد.
همچنان در جلسه شورای امنیت ملی درباره وضعیت امنیتی شهر کابل و ولایت‎ها بحث شده است و به نهادهای مربوطه دستور داده شده است تا برای تأمین امنیت در کشور تدابیر همه‎جانبه اتخاذ کنند.
همزمان با شروع عملیات الخندق گروه طالبان و پاسخ منفی این گروه به پیشنهاد صلح حکومت، وضعیت امنیتی در بسیاری از ولایت‎ها وخیم‎تر شده است.
تنها روز گذشته/ دوشنبه پنج حمله مرگبار انتحاری و انفجاری یکی پی دیگری در ولایت‎های کابل، کندهار و ننگرهار به وقوع پیوست که باعث تلفات سنگین به افراد غیرنظامی شد.
مسوولیت این حملات را گروه‎های داعش و طالبان به عهده گرفته‎اند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد