خبرهای داخلی

229
۱۹ سرطان ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

رییس جمهور غنی با معاون نهادبین المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر دیدار کرد

عصر روز گذشته ئیس‌جمهورغنی با معاون نهاد بین‌المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر و حاکمیت قانون، دیدار کرده است.
در یک خبرنامه که از سوی ارگ ریاست جمهوری پخش شده آمده است که در این دیدار دو طرف بر سر چگونگی مبارزه علیه مواد مخدر در سطح منطقه و جهان بحث و تبادل نظر کرده اند.
به نقل از خبرنامه همچنان در این دیدار که در ارگ انجام شد، ویلیم براون فیلد معاون نهاد بین‌المللی امریکا در امور مبارزه با مواد مخدر و حاکمیت قانون گفته که حکومت امریکا پیرامون استراتیژی مبارزه علیه مواد مخدر کار می‌کند و می‌خواهد از نظریات و مشوره‌های رئیس‌جمهورغنی و حکومت افغانستان در استراتیژی مذکور، استفاده کند.
وی افزود که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحدۀ امریکا، ارادۀ قوی در امر مبارزه علیه مواد مخدر دارد و از آن‌جای‌‌که افغانستان بزرگ‌ترین تولیدکنندۀ مواد مخدر محسوب می‌شود، استراتیژی یادشده می‌تواند تأثیرات مثبت را بالای افغانستان داشته ‌باشد.
رئیس‌جمهورغنی از استراتیژی جدید امریکا در راستای مبارزه علیه مواد مخدر استقبال کرده و با اشاره به سیستم شبکه‌های تولید و قاچاق مواد مخدر گفته است گروه‌های تروریستی و شبکه‌های جرمی مواد مخدر بین‌المللی باهم ارتباط دارند و یک‌دیگر را تقویت می‌نمایند که باید علیه همه آنها به‌گونۀ مشترک مبارزه شود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد