خبرهای داخلی

403
۲۴ دلو ۱۳۹۶
نویسنده: خلیل اسیر

رییس جمهور غنی با لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان دیدار کرد

محمداشرف غنی، رییس جمهور، می‎گوید که سفر لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان به افغانستان باعث گشایش فصل تازه‎ای از همکاری‎ها در بخش نظامی میان این سه کشور خواهد شد.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‎ای گفته است که مراد مایکیوف لوی درستیز قزاقستان و پاول ارگشیف لوی درستیز ازبکستان روز دوشنبه وارد کابل شدند.
این دو مقام ارشد نظامی قزاقستان و ازبکستان در دیدار شان با محمداشرف غنی، روی مسایل مختلف از جمله مبارزه با تروریزم، همکاری‏های امنیتی و توسعه روابط اقتصادی میان افغانستان، قزاقستان و ازبکستان بحث و تبادل نظر کرده‎اند.
محمداشرف غنی گفته است که سفر این دو مقام نظامی به کابل، فصل تازه‎ای از روابط و همکاری‎ها را در عرصه نظامی میان افغانستان، قزاقستان و ازبکستان خواهد گشود.
رییس جمهور افزوده که امیدوار است با این سفر، مناسبات میان این سه کشور گسترش بیشتری یابد.
لوی درستیزهای قزاقستان و ازبکستان در دیدار شان با محمداشرف غنی گفته‎اند که آرزو دارند افغانستان با تلاش‎های مشترک شرکای منطقه‎یی و جهانی خود در امر مبارزه با تروریزم پیروز شده و به صلح و ثبات برسد.
این دو مقام نظامی از کشورهای آسیای میانه در حالی به کابل آمده‎اند که طی سال‎های اخیر نگرانی‎ها از افزایش ناامنی‎ها در مناطق شمالی افغانستان بیشتر شده است.
همسایه‎های شمالی افغانستان با ابراز نگرانی در این باره گفته‎اند که احتمال دارد تروریستان از خاک افغانستان به آسیای میانه نفوذ کنند.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد