خبرهای داخلی

302
۲۸ حمل ۱۳۹۷
نویسنده: شایق قاسمی

رییس جمهور: در تمام قول اردوها از گوشت مواشی داخلی استفاده شود

در پی نگرانی از تهدیدات خشک‎سالی در کشور، رییس‌جمهور به نهادهای نظامی دستور داده است تا مواشی مالداران را به قیمت مناسب برای استفاده در سیستم غذایی تمام قول‌اردوها خریداری و به این ترتیب از زیان مالی مالداران جلوگیری کنند.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که محمداشرف غنی این دستور را عصر روز گذشته هنگام دیدار با تعدادی از بزرگان ولایت‎های هرات، بادغیس، جوزجان و فاریاب و نمایندگان کوچی‌ها در ارگ ریاست جمهوری صادر کرده است.
آن‎ها در این دیدار دیدگاه‎های شان را با رییس جمهور در راستای جلوگیری از تلفات مواشی، توزیع عاجل و عادلانه مواد غذایی، تثبیت مکان‌های مناسب برای اعمار ذخایر آب، جلوگیری از غصب زمین‌های علفچر، توسعه برنامه میثاق شهروندی به همه ولسوالی‌ها، تأمین آب آشامیدنی برای کوچی‌ها و بازاریابی برای محصولات حیوانی آن‎ها شریک ساختند.
در خبرنامه آمده است که رییس جمهور پس از استماع صحبت‌ها و پیشنهادات سخنرانان گفت که جهت رسیدگی به مشکل کمبود آب به وزارت زراعت و مالداری دستورات لازم را داده است.
وی افزوده است که به زودی با رییس جمهور ترکمنستان به خاطر تقویت مالداری صحبت خواهد کرد.
رییس جمهور غنی خاطرنشان کرده است که رسیدگی به مشکل علفچرها نزدیک به ۱۱ ماه را در بر می‏گیرد و باید برای حل این مشکل اقدامات اساسی روی دست گرفته شود.
این در حالی است که امسال شمار زیادی از ولایت‎ها را خشک‎سالی تهدید می‎کند و این امر باعث نگرانی دهقانان و مالداران در این ولایت‎ها شده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد