داغترین-خبر

1129
۱۳ سرطان ۱۳۹۶
نویسنده: نوریه نزهت

رییس جمهور ترکمنستان تاکید به وصل شدن کشور های منطقه از طریق افغانستان کرد

قربانقلی بردی محمدوف رییس جمهور ترکمنستان تا کید کردکه افغانستان در وصل کشورهای منطقه نقش برجسته دارد.محمدوف که روز گذشته در شهر عشق آباد در نشست مشرک با محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان سخن می گفت افزود:”کشورهای دیگر باید از موقعیت استراتیژیک افغانستان به گونه یک فرصت استفاده کنند.به گفته رییس جمهور ترکمنستان،عشق آباد در ماه نوامبر سال روان، میزبان کنفرانس بین‌المللی همکاری‌های اقتصادی برای افغانستان است که در آن نمایندگان ۷۲ کشور، اشتراک و پیرامون موضوعات مهم بحث و تبادل نظر خواهند کرد. او افزود:”با توجه به فرصت‌های فراوان داد و ستد تجارتی میان کابل و عشق آباد، مسیرهای جدید ایجاد و از آن استفاده خواهد شد.رییس جمهور محمدوف تاکید کرد کشورش در مرزهای افغانستان مراکز تجارتی ایجاد خواهد کرد .از سویی هم رییس جمهور غنی در این نشست ،ترکمنستان را همسایه نیک برای افغانستان خواند و از رییس جمهور این کشور خواست تا پروژه تاپی را عملی سازد.
به گفته رییس جمهور غنی،مرز مشترک افغانستان _ترکمنستان در حال حاضر به نمونه همکاری‌های منطقه‌ای مبدل شده است و دولت و مردم افغانستان از سرمایه گذاری ترکمنستان استقبال می کنند.
گفتنیست رییس جمهور غنی صبح دیروز در یک سفر رسمی یک روزه عازم عشق آباد شد و در دیدار میان رؤسای جمهور دوکشور چندتوافقنامه همکاری‌های اقتصادی به امضا رسید.

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد