خبرهای داخلی

404
۲۷ جدی ۱۳۹۶
نویسنده: شایق قاسمی

رییس جمهور: آماده مذاکرات همه‌جانبه با پاکستان هستیم

محمداشرف غنی رییس جمهور کشور بار دیگر از گروه طالبان خواست تا وارد گفتگوهای صلح بین الافغانی شوند و خطاب به آنان گفت که اگر افغان هستید اختیارتان را به کشور همسایه ندهید.

رییس جمهور غنی که امروز در نشست مشورتی ” جامعه مدنی، جوانان و زنان پیرامون صلح” در ارگ سخن می‌زد، بر گفتگوهای صلح بین الافغانی تاکید کرده و از طالبان خواست که به مذاکرات صلح بین الافغانی حاضر شود.

وی تاکید کرد که اگر طالبان اختیار خود را به کشور همسایه بدهند، آنان پیشنهاداتی را پیشکش می‌کنند که برای هیچ افغان قابل قبول نیست.

محمداشرف غنی بیان داشت که جنگ کنونی افغانستان چندین بُعد دارد که یک بعد آن منطقه‌ای است.

رئیس جمهور با اشاره به پناهگاه‌های امن تروریستان در پاکستان می‌گوید که گروه‌های تروریستی فرامرزی مار آستین است و این مار کسی را می‌گزد که در آسیتنش پرورش یافته است.

او گفت:” ما به پاکستان دست مذاکرات همه جانبه را دراز می نمائیم، حمایت از نهادهای مسلح غیر قانونی مانند مار آستین است.”

به گفته او، شبکه های فرامرزی ترویستی و شبکه‌های جرمی افغانستان را هدف گرفته اند و جنگ جاری در افغانستان، جنگ افغانستان نبوده بلکه جنگ بالای افغانستان است.

رئیس جمهور افزود:”ما در صف اول امنیت تمام جهان قرار داریم، از این جهت پیمان های امنیتی برای امنیت خود و جهان داریم. بحران دائمی نیست، افغان ها باید در خون، کشتار و زجر زندگی نکنند.”

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که نه پاکستان و نه هم طالبان تاکنون حاضر به همکاری صادقانه صلح با دولت افغانستان نشده اند.

 

 

 

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد

تا اکنون هیچ کامنت وجود ندارد